Архонти, що правлять світом, рожевий тукан, якого немає, та космонавти, які вийшли з карантину, – Марина Полякова запрошує (в масках) на київські виставки.
ЦСМ «Білий Світ» (вул. Пушкінська, 21 а)
Перша післякарантинна виставка – велика подія та водночас привід для роздумів над тим, що відбувається навколо. І роботи Володимира Подлевського цю глобальну рефлексію, без сумніву, підштовхують. Портрети та пейзажі без вкорінення у часі, явища самі по собі і самі в собі. Люди, сапієнси, земляни з цих полотен вдивляються одночасно і в ландшафти, і один в одного, і в нас, кумедних відвідувачів, закритих до очей масками. Ми не знаємо хто вони, художник називає своїх героїв «архонтами», тобто тими, хто наділений владою, силою, знанням. За свого життя ці люди змінювали хід історії, створювали держави, керували битвами, кохали, писали книжки… Вони побудували той світ, в якому ми живемо, – навіть якщо їх вигадав майстер. Наше сьогодення є тільки відлунням минулого та поштовхом, потенціалом для майбутнього. Виставка The One – про географію, геологію і роль особистості в історії.
Щербенко Арт Центр (вул. Михайлівська, 22 в)
Миколі Кривенку наприкінці травня виповнилось сімдесят років, і персональна виставка – непоганий подарунок до свята. Попередня виставка художника у цій галереї відбулася понад два роки тому, і нова структурно її нагадує, ми знов бачимо живопис в союзі зі скульптурою. Основний корпус робіт виконаний в останні місяці, кілька полотен з 2018 року, а скульптура – аж із 1980-х років, які вже стали історією. Попри псевдопредметну назву «Рожевий тукан на світанку», абстрактний живопис Кривенка дає змогу фантазувати, не оскверняючи очі конкретикою: туканом або світанком. Тут лише мотиви, алюзії, натяки, переливи відтінків (земляних, попільних, складно-рожевих, блакитних), хвилювання ліній. Автор так характеризує свої роботи: «фрескоподібні палімпсести» – і це складна техніка з багатьма шарами фарби, які художник стирає і накладає до того моменту, коли ідея втілюється остаточно і стає візуально довершеною.
Триптих Арт (вул. Десятинна, 13)
В середині березня відкрилася виставка «Герой нашого часу» білоруського художника Андрія Петкевича, яку рецензував «Інший Київ». Відкрилася – і більше її майже ніхто не бачив, бо почався карантин. Але для цієї конкретної виставки такі обмеження виглядають знущанням, адже за тематикою вона просто неосяжна: Космос, зірки, вільний політ думки, теорії зародження життя на Землі, небесна музика та святі у скафандрах, бо чому б і ні. Те, що не знає меж, підкорив якийсь вірус, злобна крихітка, мінімум мініморум – ну хіба не смішно? Щоб виправити ситуацію, можна попасти на фінісаж виставки, яка працює до 9 червня.