Ілона Таміліна представляє Музичний Тиждень в Національній філармонії
2 листопада звучатимуть композиції із репертуару легендарного Френка Сінатри, які виконає Віталій Костенко у супроводі Національного академічного духового оркестру України під орудою Олексія Вікулова.
Френк Сінатра – найвідоміший американський співак, актор, творчість якого і після його смерті є популярною у світі. Символічно і вже традиційно в ролі соліста виступить саме Віталій Костенко, сценічний псевдонім якого – Franky, артист взяв на честь легендарного американського виконавця, шоумена, людини-епохи: «Мені хотілося відобразити не тільки красу, глибину музики й оксамит голосу, а й зовнішній вигляд, щоб сценічний образ був цілісним. До речі, я співаю пісні легендарних виконавців, але в жодному разі не копіюю їх. Слухаючи артиста, беру найкраще. Скажімо так, вчуся, проте співаю по-своєму. Я не Сінатра ХХІ століття, і навіть думати про таке не смію: Сінатра є лише один. Я – співак, який прагне ділитися музикою із людьми…».
Квитки онлайн: https://bit.ly/34MN08p
5 листопада у Національній філармонії України за участю Національного заслуженого академічного оркестру України під орудою Алліна Власенка виступить українська піаністка Марія Пухлянко. В її виконанні звучатиме Другий фортепіанний концерт Дмитра Шостаковича.
Другий фортепіанний концерт Дмитра Шостаковича має цікаву історію створення. Твір написано 1957 року, а присвячено композитором синові Максиму. У цей час Максим навчався в Центральній музичній школі при Московській консерваторії. У день власного 19-річчя Максим вперше виконав твір-подарунок батька.
Програму концерту доповнять твори Фелікса Мендельсона-Бартольді та Юрія Іщенка.
Квитки онлайн: https://bit.ly/3jUQwUG
6 листопада у Національній філармонії України у виконанні академічного симфонічного оркестру під орудою Ігоря Палкіна звучатимуть твори Вольфганга Амадея Моцарта, Ріхарда Вагнера та Ігоря Стравінського.
Зокрема, Двадцять третій фортепіанний концерт Вольфганга Амадея Моцарта виконає Інна Солдатенко. Відомо, що цей концерт Моцарт створив 1786-го у Відні, паралельно з оперою «Весілля Фігаро», в останні роки свого життя. І вже майже три століття твір є найпопулярнішим серед концертів для фортепіано віденського класика.
Квитки онлайн: https://bit.ly/3djMtOW
7 листопада у Національній філармонії України виступлять піаніст Роман Лопатинський, скрипаль Віктор Іванов та трубач Михайло Головін у супроводі Київського камерного оркестру під орудою Ніколя Краузе. Звучатимуть твори класиків ХХ століття – Бенджаміна Бріттена та Дмитра Шостаковича, написані у 1930-ті.
1933-го Шостакович створив Перший концерт для фортепіано та труби зі струнним оркестром під враженням від «Камерної музики» Пауля Гіндеміта. Бріттен, який вчався у Френка Бріджа, від 1927-го, 1932-го почав писати варіації на тему одного із його творів на вшанування поваги до вчителя. Бріттен взяв за основну тему власного твору – другу із брідживських «Трьох ідилій для струнного квартету (op. 6, № 2). 1937-го ці варіації завершено Бріттеном на прохання диригента Бойда Ніла, який став його першим виконавцем під час фестивалю в Зальцбурзі. Саме ці варіації привернули до Бріттена міжнародну увагу та стали найпопулярнішими серед його творів.
Квитки онлайн: https://bit.ly/34V2YgW