Янголи та люди Пінзеля з Животковим, безбар’єрні фото в Софії та Савадов з Трубіною, що дивляться в майбутнє – Марина Полякова розповідає про найкращі виставки тижня.
Національний заповідник «Софія Київська», зал «Хлібня» (вул. Володимирська, 24)
Поєднати в одному просторі дерев’яні скульптури XVIII століття Йогана-Георга Пінзеля та його учня Франциска Олендзького з роботами сучасного майстра Олександра Животкова придумали Софія Київська, Stedley Art Foundation і Дім «Майстер Клас». Вийшло пречудово: розмова про святість янголів та людей, про рухи душі, про високі сенси, про традицію, що тягнеться. Бароко-рококо Пінзеля та Олендзького приємно бачити, приємно слідкувати за цими хвилями рухів, за екстатичними почуттями на обличчях, думати, як майстри різали свіже дерево, як воно пахло, як встановлювалися ці скульптури у храмах. Роботи Животкова зовсім інші пластично, «пружина» їхньої чуттєвості прихована всередині. Вони тяжіють до абстрактності, побудовані на натяках, поверхні немов заштриховані швидкими рухами. Це нова емоційність, нова візуальна мова, а разом твори львівських майстрів та Олександра Животкова демонструють великий діапазон дерев’яної скульптури взагалі. Виставка проходить у рамках Bouquet Kyiv Stage, 27 серпня відбудеться масштабне синтетичне дійство «Пінзель – Животков. Поєднані музикою».
Національний заповідник «Софія Київська» (вул. Володимирська, 24)
Софія цього тижня популярна! В її парку проходить щорічна міжнародна фотовиставка Photo Kyiv 2021 «[Не]видиме життя». Вона присвячена безбар’єрному середовищу – у конкретному та широко-соціальному сенсах. Організатори прагнуть мовою образів привернути увагу суспільства до необхідності створення безбар’єрного середовища в Україні. Просто під небом блакитним виставлені десять проєктів фотографів з України, США, Нідерландів і Німеччини: Йосипа Сивенького, Мері Беррідж, Марінки Масеус, Романа Закревського, Олексія Товпиги та інших.
АВС-арт (вул. Глибочицька, 32 в)
Скоро ми будемо святкувати 30-річчя незалежності України, і привітати неньку груповою виставкою в кольорах національного прапора – чому б і ні? Галерея зібрала роботи видатних митців за простим принципом: на полотні мають бути жовтий та блакитний. До експозиції включені твори Петра Бевзи, Миколи Журавля, Віктора Зарецького, Феодосія Гуменюка, Сергія Савченка, Анатолія Фурлета, Валерія Шкарупи, Петра Лебединця, Олександра Сердюка та інших. Різні за часом написання, стилістикою та жанрами, твори об’єднує ідея кольору як феномену, що може набувати онтологічної функції, виступати в ролі тла чи освітлення, створювати характер і настрій глядацького сприйняття. Виставка працюватиме до 27 серпня.
М17 (вул. Антоновича, 102-104)
Триває виставка Futurespective: 30 обкладинок Vogue UA від українських митців. Масштабний артпроєкт відомого журналу, присвячений 30-річчю незалежності України, демонструє погляд художників, спрямований прямісінько у майбутнє. «Ми звикли жити сьогоднішнім днем, – коментує проєкт головний редактор Vogue UA Пилип Власов, – але „сьогодні“ таке непередбачуване, що ми вирішили пофантазувати про час, у якому хочеться жити, і подивитися на наше з вами майбутнє очима українських художників». Передбачити майбутнє не можуть навіть найкращі футурологи, але чому ж не пофантазувати? Серед учасників виставки: Арсен Савадов, Павло Маков, Ілля Чичкан, Ілля Ісупов, Валерія Трубіна, Маша Шубіна, Олена Ємчук.