Бернат і Романовський, Закарпатський Барбізон, «нова хвиля» з молотка та пастельний ліс – «Інший Київ» рекомендує відвідати найцікавіші виставки Києва. Попри спеку!
Білий Світ (вул. Є. Чикаленка, 21-а)
Найцікавіші виставки ті, де поєднуються роботи несхожих митців, але поєднуються так, щоб народилися нові змісти. На виставці «Stereoformat» (фрагмент на головному фото) саме так відбулося з творами Леоніда Берната (живопис, графіка) та Ігоря Романовського (скульптура). Леонід виставляється рідше, ніж хотілося б, і приємно було побачити велику кількість його нових робіт. Ігор добре відомий за кордоном, має багато проєктів у Франції, й важливо було зібрати його роботи у київському виставковому просторі. У залах звучить «мелодія тонких зв’язків», перегукуються кольори, фактури, тематики, матеріали, створюючи сяйнисту художню субстанцію. Абстракції Леоніда Берната (але ось вам раптом заквітчаний «малевич») сусідять зі скульптурами з вінілу, бронзи та інших матеріалів Ігоря Романовського – цей «стереоформат» дозволяє почути окремі голоси й оцінити спільну гармонію.
Київська картинна галерея (вул. Терещенківська, 9)
Розпочалася масштабна виставка «Закарпатська школа живопису», яка є продовженням довготривалого музейного проєкту «Мистецькі школи України». «Понад сто творів закарпатських митців різних поколінь дають уявлення про феноменальне явище в українському мистецтві – “Закарпатський Барбізон”», – пише кураторка Олена Боримська. Показані твори за ціле століття, від 1920-х років до сьогодення. Передовсім це засновники школи: Адальберт Ерделі, Йосип Бокшай, Федір Манайло, Ернест Контратович, Андрій Коцка, Золтан Шолтес. Старше покоління представляють Гаврило Глюк, Володимир Микита, Юрій Герц, Василь Габда, середнє – Золтан Мичка, молодше – Борис Кузьма, Антон Ковач, Людмила Радько та інші. Окрему експозицію присвячено митцям, творчість яких стала яскравим прикладом нонконформістських тенденцій у закарпатському живописі, таким як Павло Бедзір, Єлизавета Кремницька, Ференц Семан.
Taryan Towers (вул. Іоанна Павла II, 12, 30-31 поверх)
До 5 липня включно аукціонний дім Goldens разом з інвестиційно-девелоперською компанією Taryan Group презентують другий спільний POP-UP проєкт – аукціон «Українське сучасне мистецтво: від Нової хвилі до сьогодення». Торги проходять онлайн на сайті аукціонного дому Goldens, а лоти представлені у просторі пентхауса у першій вежі Taryan Towers. Колекція охоплює часовий діапазон від формування сучасного мистецтва наприкінці 1980-х – на початку 1990-х років до робіт 2024 року та включає твори знакових авторів, серед яких: Олександр Ройтбурд, Валерія Трубіна, Олег Голосій, Віктор Сидоренко, Арсен Савадов, Василь Цаголов, Олександр Животков, Іван Марчук, Кирило Проценко, Олег Тістол, Сергій Панич, Оксана Мась, Володимир Манжос, Марко Гейко, Леонід Козлов, Ніна Мурашкіна, Анатолій Криволап. Експозиція відкрита з 12:00 до 19:00, 5 липня – до 16:00.
Культурний кластер «Краків» (Русанівська наб., 12)
Для поціновувачів тонкого мистецтва пастелі – виставка робіт Світлани Мельник «Пастельна мелодія лісу». Світлана за фахом архітекторка, але захопилася цим видом графіки. В експозиції представлені роботи, присвячені природі. Особливий бонус – всі роботи можна придбати, частину коштів буде передано на потреби ЗСУ.
Будинок кіно (вул. Саксаганського, 6)
Фотовиставка «Київ цифровий або Арт-терапія від Валерія Лещинського» відкриється 1 липня о 18:00. Валерій Лещинський, засновник та куратор Art-об’єднання «Kyivphotos-Hall 2012», є одним із небагатьох українських фотографів, що працюють в руслі сучасного пікторіалізму та фотоімпресіонізму, а також він експериментує в concept & abstraction. За його словами, арт-терапія – «це розвиток, самопізнання, розуміння себе, своїх емоцій, своєї цінності та неповторності. Все це всім нам в ці нелегкі часи – дуже потрібно». Автор пропонує набратись сил і енергії у нашого вічного, але завжди молодого міста.
Музей гетьманства (вул. Спаська, 16-б)
2 липня розпочнеться виставка робіт київського художника Сергія Луцака «Світ.Огляд». Це ретроспективний ювілейний проєкт до 60-річчя художника, де представлені твори в різних техніках. «Через погляд художника ми побачимо Світ сповнений краси та віри у перемогу, попри всі протиріччя та його крихкість», – пишуть організатори.