Народження кольору з темряви, архів нацистського вояки і щойно знайдені шедеври Врубеля та Сєрова! Марина Полякова запрошує на київські виставки.
Mironova Foundation (пров. Лаврський, 9)
Час та простір відокремлюються, із чорної-чорної темряви з’являється синій колір, з’являється зелений колір – так народжується світ. Для Олексія Іванюка у проєкті «Час» важливий один момент реальності, той, що відбувається прямо зараз. Художник досліджує його через пейзаж, але це умовний пейзаж філософського споглядання за категоріями часу й простору. Акцентом експозиції стало велике дзеркало з авторським розписом, яке неможливо (особливо у такому контексті) сприймати без містичних конотацій: так, це прохід у невідоме, де час та простір змінюють свої характеристики. Виставка триватиме до 20 березня.
Щербенко Арт Центр (вул. Михайлівська, 22 в)
Нацистська Німеччина йшла на Схід у пошуках нових земель, родючих чорноземів, територій для Великого Рейху. Сьогодні Лія та Андрій Достлєви відтворюють за допомогою землі любительські світлини з альбому одного з вояків. Коли автори вперше побачили цей архів у Відні, вони звернули увагу, що на світлинах з Польщі, Білорусії, України були дуже багато землі, – вивернутої, понівеченої танками, розкислої у відлигу, висушеної вітрами. Так з’явився концепт, який художники назвали «оптикою винуватця». Хоча насправді ми не знаємо, що думав солдат, і чи співчував він розореним його співвітчизниками землям. Але є в цьому проєкті ще один колір, той самий Prussian Blue. І відсилає він до Циклону Б, отруйного газу, яким нацисти вбивали людей. Лія та Андрій Достлєви послідовно працюють з історичними травмами – і це черговий пошук мови про ті злочини, у які дотепер важко навіть повірити.
Kooperativ (вул. Січових Стрільців, 23 а)
Ілля Чичкан також не сходить зі своєї звіриної тропи. На цей раз мавпи (ну а хто?) оселилися в осередку високої духовності – Третьяковській галереї! Врубелевська Царівна-Лебедь – мавпа, сєровська дівчинка за персиками – теж мавпочка, тільки з бананами… Що хотів сказати автор? Знову про те, що людство пішло не туди, що культурні цінності разом з високою духовністю ніяк не можуть захистити від війн, а ті шедеври, які дбайливо збиралися, дуже легко десакралізувати. Живопис Чичкана, як завжди, захоплює, мавп, як завжди, трохи шкода – вони не винні.
Sky Loft Hotel Kyiv by Rixwell (вул. Еспланадна, 17)
Для того, щоб так весело дуркувати, як Ілля Чичкан, треба пройти чималий шлях пошуків. У сьогоднішніх молодих художників все попереду, і розчарування, і знахідки. До 9 березня у центрі Києва триває показ молодого українського мистецтва, організований за участю арт-кураторок Дар’ї Біленко та Анни Аветової. В ньому беруть участь Dasha S Kandinsky, Ольга Каріка, DVNDRUID, Тарас Гайда, Марина Бородуля, Kristi Goshovska, Євген Клименко.