Мімікруючий Шерешевський, аукціонний «Дукат», тиражний Шагал та невмирущий Данте – Марина Полякова розповідає про найцікавіші виставки Києва.
Нацiональний музей «Київська картинна галерея» (вул. Терещенківська, 9)
«І знову Шерешевський!» – кажемо ми кожного разу, коли художник влаштовую чергову виставку, та завмираємо, як діти, в очікуванні сюрпризів. Тут знову рясно, кумедно, провокативно, знову гра з текстами та змістами. Владислава Шерешевського називають метамодерністом, але залишимо осторонь ці спроби дефініцій та скажемо тільки, що прийом «розмивання» зображення, винайдений Герхардом Ріхтером задля дослідження механізмів пам’яті, дуже ефектно поєднується на полотнах Шерешевського з усіма цими дівчатками-принцесами, клоунами, жінками-вамп, молодими Елвісом та іншим гламуром. Те, над чим цілком серйозно билися попередники, перетворилося на скриньку з інструментами. Можна взяти будь-який (хоч ріхтеровський, хоч вангоговський, як у серії «будинків») та скористатися їм задля своєї мети. Майже сотня полотен останніх років та новий каталог – весело мімікруючий, але завжди впізнаваний у своєму майстерному живописі Шерешевський знову влаштував свято.
Аукціонний дім «Дукат» (вул. Володимирська, 5)
«Дукат» розпочинає черговий, тринадцятий, Тихий аукціон – для когось можливість придбати у колекцію твори українських художників, а для когось – хоча б подивитися. На торги виставлено дев’ять десятків творів, серед яких живопис, графіка, світлини, скульптура, кераміка… Рівень, як завжди, високий, імена, як завжди, славетні: Юрій Химич, Андрій Блудов, Владислав Мамсіков, Леопольд Левицький, Олександр Аксінін, Матвій Вайсберг, Федір Тетянич, Віктор Марущенко та багато інших. Аукціон триватиме до 7 червня.
Mandarin Maison art by Spivakovska (вул. Басейна, 6, поверх 5)
Валентин Карминський працює у жанрі фешн-фотографії. «SVITOгляд» – це перша виставка його жанрової фотографії. Люди, міста, вода, кафе, дороги, стіни, сніг, дерева, і знову люди: погляди, силуети, стрижені потилиці. Автор ставить питання, на які важко відповісти й у циклі лекцій: як працює людська оптика, чи є вдалий кадр випадковістю, чи він результат розрахунку, чи можна налагодити конвеєр геніальних фото, що за магія перетворює знімок на витвір мистецтва? Роботи Карминського дійсно схожі на спокійних співрозмовників – вони виходять на діалог із глядачем і не ховають свої секрети.
Vakulenko Art Consulting (вул. Костьольна, 8)
Галерея запрошує на виставку тиражного мистецтва відомих художників XX–XXI ст.: понад 50 творів, виконаних в різних техніках: офорт, монотипія, шовкографія, літографія та інші. Тут можна побачити твори Марка Шагала, Фернана Леже, Віктора Вазареллі, Бруно Бруні (це метри), а поряд – Kaws, APL315, Романа Мініна, Віктора Сидоренка, WAONE Interesni Kazki (це наші перспективні сучасники). Команда галереї обіцяє не залякувати відвідувачів елітарністю та ціною, як то роблять акули світового артбізнесу, а довести, що мистецтво може бути доступним. Виставка триватиме до 22 червня.
Музей книги і друкарства України (вул. Лаврська, 9)
700 років тому пішов у засвіти славетний флорентієць Данте Аліг’єрі, а світло його поезії, його інтелектуальної напруги й досі не полишає людство. На виставці, присвяченій пам’яті Данте, присутнє, серед інших експонатів, венеційське видання «Божественної комедії» 1502 року. У наші часи її ілюстрували Ольга Петрова, Ренато Гуттузо, Григорій Гавриленко – їхні роботи, представлені в експозиції, демонструють сучасну рецепцію великого твору.