Ілона Таміліна представляє музичний тиждень у Національній філармонії України
20 жовтня разом із New Era Orchestra (арт-директор і диригент Тетяна Калініченко) виступить перший концертмейстер Берлінської філармонії та соліст-скрипаль Дайшин Кашимото (Японія – Німеччина). Звучатимуть Друга симфонія та Концерт для скрипки з оркестром Людвіга ван Бетховена.
Дайшин Кашимото є одним із провідних скрипалів світової класичної сцени. Почав грати на скрипці у три роки. Неповних семи років став одним з найбільш юних учнів в історії Джульярдської школи в Нью-Йорку, потім з 1990 року навчався у Німеччині у легендарного Захара Брона і, зрештою, закінчив Фрайбурзьку Вищу школу музики під проводом Райнера Куссмауля. З 2009 року є Першим концертмейстером та солістом Берлінської філармонії. Музикант співпрацює з найвідомішими диригентами сучасності, зокрема як соліст виступав під орудою Саймона Реттла та Андріса Нельсонса. Грає на скрипці Гварнері 1674 року.
New Era Orchestra – один із найуспішніших незалежних оркестрів України, заснований 2007-го. Це знаковий колектив, який є амбасадором України в європейському музичному просторі. Проєкт відбудеться за підтримки Art Foundation Mentor Lucerne. Партнер проєкту – культурний центр «Дом Майстер Клас». Квитки: https://bit.ly/3ndfjaO
22 жовтня, у день народження Ференца Ліста, у Національній філармонії України відбудеться щорічний концерт-присвята цьому композитору-легенді, реформатору фортепіанного виконавства, якого кияни чули особисто майже 200 років тому. Відомо, що Ліст був неперевершеним виконавцем. Його називали «фортепіанним Паганіні».
Цього разу виступ сольно та разом із академічним симфонічним оркестром Національної філармонії України під орудою головного диригента Миколи Дядюри матиме угорський піаніст Йожеф Балог (на головному фото). Його виступ відбудеться за сприяння Посольства Угорщини в Україні. Звучатимуть шедеври фортепіанної класики, а саме – твори Ференца Ліста та його транскрипції творів сучасників – Фридерика Шопена, Франца Шуберта та Роберта Шумана.
Йожеф Балог – один із найталановитіших піаністів свого покоління. Цей надзвичайно обдарований виконавець продовжує традиції всесвітньо відомої угорської фортепіанної школи, створеної Ференцем Лістом, Ернстом фон Доханьї та Белою Бартоком. Критики порівнюють його із Володимиром Горовицем та Ерлом Вайлдом, а також відзначають, що він має блискучу техніку та дуже глибокий музичний стиль. Поряд зі стандартним фортепіанним репертуаром він грає класичні композиції у стилі джаз та маловідомі твори. Він також заслужив славу за чисельні прем’єри сучасної музики. Він постійно проводить майстеркурси у різних видатних музичних закладах. Квитки: https://bit.ly/3DTZMTi
23 жовтня відбудеться восьмий концерт із циклу «Перлини Бароко». Цього разу вечір присвячено музиці Антоніо Кальдара (1670–1736), який, наприклад, вплинув на творчість молодших сучасників Георга Філіппа Телемана та Йоганна Себастьяна Баха.
Так, за словами співачки й диригентки Оксани Нікітюк, зокрема, Меса Dolorosa є взірцем майстерного контрапунктного письма Антоніо Кальдара: «…композитору вдалося вплести емоційну силу у звуки, підкреслити драматизм духовних текстів. Думаю, Кальдара можна назвати «вокальним» композитором, несправедливо мало виконуваним в Україні. Його Скорботна Меса – одна з останніх творів, написана на замовлення імператора Карла VI Габсбурга. Виконувалася у спеціальний день – Семи скорбот Діви Марії, за тиждень до Великодня. Такий символічний «болючий» крок до Воскресіння».
Квитки: https://bit.ly/3hbnSzf