В культурному центрі Imagine Point проєктом «Інституалізація» відкрився новий виставковий простір.
Почнемо з реверансів на адресу організаторів. Imagine Point – галерея молода, її відкриття відбулося 2020-го ковідного року, розташована вона в Голосієві, куди не так просто заманити публіку, і всі фактори вкупі робили майбутнє закладу трохи непевним. Але галеристи Олексій і Катерина Добровольські разом із командою зробили маленьке диво – за два роки продемонстрували безліч якісних цікавих проєктів (особлива подяка художнику-куратору Олексію Малих), причому не тільки виставкових, і залучили у своє коло значну кількість творчих людей. Минулого тижня як людей, так і корисної площі стало більше.
Відтепер галерея за тією ж адресою має ще два великих виставкових зали (вхід із проспекту). У новому просторі вільно розташувалися роботи художників, яких об’єднує бренд – бо це вже бренд – «Художні майстерні Київського інституту автоматики». Інститут – радянський монстр на вершечку Татарки з темними довгими коридорами, у яких загубилося світле майбутнє, значна частина його приміщень сьогодні здається в оренду. Кілька десятків молодих художників створили там мистецьку комуну, працюють та спілкуються, проводять дні відкритих майстерень і навіть одного разу відкрили Музей сучасного мистецтва. Вони талановиті, амбітні, і все, що їм треба, – готовність галеристів, артділерів та меценатів інституалізувати нове українське мистецтво. Члени спільноти майстерень Інституту автоматики виставляються доволі часто на різних майданчиках, але це перша колективна виставка в такому складі.
У проєкті беруть участь Олександр Богомаз, Юрій Болса (фрагмент його роботи на головному фото), Ольга Заремба, Сергій Кондратюк, Максим Мазур, Андрій Підлісний, Владислав Рябоштан, Олена Штепура, Elis •luna• і Molly Route. У художників немає мети створити якийсь новий стиль, немає маніфесту, вони різні та абсолютно вільні у творчості. Звісно, можна відшукати певні паралелі, наприклад, у Юрія Болси та Сергія Кондратюка, які працюють з концептом радянського, або ж в Олександра Богомаза і Владислава Рябоштана, котрі «розбираються» з індустріальним пейзажем.
Але головне, що треба бачити тут, – кожен молодий художник сьогодні є точкою біфуркації на мапі сучасного мистецтва. Ми не знаємо, чи чекає на нього/неї слава, фінансова успішність, вдячна пам’ять нащадків, чи створить хтось школу, стиль. Ми знаходимося в середині процесу, спостерігаємо події в реальному часі, й це захоплює. Ну а Imagine Point залишається тільки побажати успіху в наповненні нового простору новими змістами.
Що: колективна виставка «Інституалізація»
Де: Imagine Point, просп. Голосіївський, 86/1
Коли: 3–26 лютого; вівторок–субота 12:00–19:00, вихідні неділя, понеділок
Текст: Марина Полякова