• Город
  • Тиждень
  • Арт
  • Сцена
  • Экран
  • Стиль
  • 111
  • О нас

111 слов

Прочитать

«Історія знову пишеться втраченим поколінням»

11 Август, 2022

Прочитать

Manzeye, Mareppa, Mareppo, Mussapa

4 Август, 2022

Прочитать

Культурний поліморфізм України: погляд з Італії

19 Июль, 2022

Прочитать

«Наш Мазепа свят, а ваш москаль – скурвый сын!»

4 Июль, 2022

Прочитать

Поезія воєнної доби: «Назви мені місто – і я скажу тобі, де його рана»

28 Июнь, 2022

Стиль

Прочитать

Мода не може брехати

27 Октябрь, 2021

Прочитать

Шить в Париже

19 Март, 2019

Прочитать

Дело в шляпе!

15 Март, 2019

Прочитать

Умные часы — украинский стартап Force

6 Август, 2018

Прочитать

Киевлянин, которого мы потеряли

1 Август, 2018

 

inший Kyiv

Культура Великого Міста
  • Город
  • Тиждень
  • Арт
  • Сцена
  • 111
  • Про нас

inший Kyiv

  • Город
  • Тиждень
  • Арт
  • Сцена
  • 111
  • Про нас

In Арт

АртТиждень

241 Просмотров 25 Июнь, 2022

АртТиждень Pin It

Дим над водою – і немає корабля, кримське сонце назавжди, нескорена, попри біль, Україна – Марина Полякова анонсує київські виставки.

White World (вул. Пушкінська, 21 а)

«Документальний» постіронічний  живопис Владислава Шерешевського продемонстрував потенціал жанру на виставці «Воєнний стан». Це роботи останніх місяців, більшість з них автор показував у Фейсбуці, і на виставку чекали. Те, що названо «документальністю», – не буквальність (хоча на роботах проставлені дати подій, що сталися), а скоріше швидкість мистецької реакції та вміння вхопити найактуальніші суспільні настрої: виникнення мему  «паляниця», гострі розчерки «Z», які в окупантських мріях мали бути «зорро», а стали «зомбі», діти у бомбосховищах, незламний півник, чорний дим над Дарницею, «збереження обличчя», стальні «азовці», пустота на місці потоплення російського корабля (передбачення художника, бо «Москву» підбили за кілька днів)… Це влучно, страшно, зухвало, смішно. Шерешевський взагалі постіронічний, і в кращі часи неможливо було відділити серйозність від насмішки в його роботах, а зараз цей прийом працює ще сильніше, адже ми самі в одну хвилину плачемо від гірких новин і сміємося від гострого слова. І при всій актуальності, суспільній чутливості – це прекрасний живопис специфічного імпресіоністичного штибу, швидкий, щільний, соковитий. Останні зауваження, точніше поради – як будете у «Білому Світі», купіть репродукції-листівки робіт Шерешевського (оригінали, до речі, вже продані). І не соромтесь заглянути до ватерклозету, там весело. Триватиме виставка до 23 липня.

Національний заповідник «Софія Київська», Будинок митрополита (вул. Володимирська, 24)

Не дивуйтесь тому, що на афіші вказана дата 26 лютого. Виставка, придумана Міжнародним інститутом культурної дипломатії (куратор Тетяна Калита), мала відкритися у Софії саме тоді, в День кримського спротиву російській окупації, на честь людей, які стали першими жертвами і вигнанцями ще вісім років тому. 23-го ввечері організатори розійшлися, домовившись на ранок… і всі ці місяці з надією тримали твори у безпеці, чекаючи на відкриття. Повномасштабна війна знову роз’ятрила рану, яку Україні нанесла окупація Криму 2014-го. Цей півострів важливий не тільки на державному рівні, але й на особистому, для приватних міфологій. Зокрема для українських художників Крим був місцем плідної роботи, пленерів, симпозіумів. Важко й перерахувати, скільки майстрів впродовж десятиліть малювали його – з любов’ю і повагою. На виставці (на третьому поверсі прохолодного затишного Будинку митрополита) представлений живопис Олексія Аполлонова, Олени Придувалової, Олексія Белюсенка, Бориса Фірцака, Ольги Кравченко, інсталяція та абстрактні роботи Антона Логова, інсталяція Рустема Скибіна і кераміка Ірини Вештак-Остроменської. Сонце над Кримом зійде, так буде.

Центральний будинок художника (вул. Січових Стрільців, 1)

У виставкових залах Будинку художника експонується Всеукраїнський культурно-мистецький проєкт «Нескорена Україна». Велика збірна виставка, як люблять у ЦБХ, представляє мистецтво художників з усієї країни. В рамках цього проєкту також розгортається виставка «Маріуполь – душа України», присвячена нашому чи не найболючішому місцю, розбитому вщент Маріуполю, його нещасним мешканцям. Цього року Маріупольському відділенню Національної спілки художників України виповнюється тридцять років… Виставки триватимуть до 17 липня.

Київська картинна галерея (вул. Терещенківська, 9)

На виставці фоторобіт Андрія Котлярчука «Добровольці. Маріуполь – Київ 2015» представлено 28 фотопортретів бійців роти, яка входила до Маріупольського військового гарнізону у секторі «М» АТО. «Свята Марія» – перший християнський добровольчий відділ в структурі МВС. Ця серія портретів – пам’ятник бійцям, тут документи епохи щільно переплітаються з художнім поглядом автора. Світлини зняті на плівку камерою Роллейфлекс, фактура чорно-білої плівки допомагає зануритися у світ, де все насправжки, у тім числі й смерть. Наразі відвідування музею відбувається за попередньою реєстрацією, тож заходьте на Фейсбук Київської картинної галереї.

White WorldАртТижденьБудинок художникаВладислав ШерешевскийКиївська картинна галереяМіжнародний інститут культурної дипломатіїТатьяна Калита
Share

Читайте также

Просмотр

АртТиждень

Просмотр

АртТиждень

Просмотр

Мастерская: Владислав Шерешевский

Просмотр

АртТиждень

Просмотр

АртТиждень

Просмотр

АртТиждень

Просмотр

АртТиждень

Просмотр

АртТиждень

Предыдущий пост

Чотири реальні історії

In Арт

Чотири реальні історії

Просмотр

Следующий пост

Файні звірі Вікторії Якуши

In Арт

Файні звірі Вікторії Якуши

Просмотр

Instagram вернул неверные данные.

© 2022 inший Kyiv - All Rights Reserved.

Партнер сайту: