В Україні засноване нове видавництво наукової фантастики та нонфікшену. Його створив письменник Максим Кідрук разом із дружиною – і рішення розпочати видавничу справу під час війни здається доволі божевільним. Як підуть справи, ніхто не знає, але будемо слідкувати за перебігом подій. Деталі проєкту – у кількох пунктах:
- Попри те, що Максим пише книги з 2008 року – першим став тревелог про Мексику – і на сьогодні вже має великий список тревелогів, технотрилерів, наукової фантастики, публіцистики та перекладів, він створив видавництво не для того, щоб друкувати лише свої книжки.
- «Від самого початку ми розуміли, – каже письменник, – що публікуватимемо інші тексти, як перекладні, так і українські. Ми не ганятимемося за бестселерами, а добиратимемо книжки, які читаємо самі й яких, на нашу думку, не вистачає українському ринкові. Й найважливіше – ми налаштовані серйозно заморочуватися. Невдовзі ви зрозумієте наскільки».
- Втім першим продуктом видавництва буде таки Кідрук – «Нові темні віки». Це роман про недалеке майбутнє світу, подорож уперед на 120 років. Автор поставив собі завдання не жонглювати технологіями, а спробувати уявити реальність, екстраполюючи проблеми й здобутки сьогодення на 2141 рік. За версією Кідрука, Земля на той час колонізує Марс (хочеться спитати – ну а метро на Троєщину буде нарешті?).
- Ще однією стартовою книгою має стати роман іноземного автора, з котрим вже підписана угода. Прізвища Максим Кідрук не назвав.
- Яку назву отримало видавництво? Засновники, довіряючи маркетологам, котрі вважають, що найбільший ефект справляють логотипи з тваринами, перебрали купу представників фауни. Коли надія знайти щось одночасно оригінальне, симпатичне, позитивне була майже втрачена, Максим побачив світлину імператорського тамарина, представника виду ігрункових мавп. «Він потішний і водночас серйозний. Він чудово виглядатиме на корінцях книг, у соцмережах, на футболках, чашках, усюди. Я показав мавпу дружині, й на тому питання з назвою було закрито. Ми заснували видавництво і назвали його “Бородатий Тамарин”», – розповів Максим. (Зауважимо, що вуса у тамарина точно козацькі).
- Сторінки видавництва у соцмережах вже працюють, на Фейсбуці, наприклад, за ці дні сторінка сподобалася 1,6 тисячі потенційних читачів. Ну що ж, побажаємо удачі. Невдовзі ми побачимо обкладинки нових книжок – і особливо, відверто кажучі, цікавить якісний нонфікшен, якого нам поки що бракує.