Політика у кожній котлеті, сповідь принца Гаррі, біткоїнові мільярдери та марсіанські хроніки ШІ – «Інший Київ» зібрав добірку найцікавіших книжкових передзамовлень за різними темами.
ВСЛ. Вітольд Шабловський, «Кухня терору, або Як збудувати імперію ножем, ополоником і виделкою», 300 грн
Для написання цієї книжки відомому польському репортерові Вітольду Шабловському довелося свого часу об’їздити Росію, Україну, Білорусь та інші радянські республіки. Він спілкувався з особливими кухарями – Віктором Бєляєвим, який контролював кремлівську кухню, із тими кухарями, які працювали в часи воєн, що розв’язала Росія, з кухарками Чорнобиля, а також тими, які пережили й запам’ятали на все життя часи сталінського Голодомору в Україні. Та власне, через кухонні двері можна так добре показати не лише людські історії, смакові звички чи вподобання кухарів і тих, кому вони готували, а й маніпулятивні механізми влади – жорстокої та безжальної, зосередженої в руках божевільних вождів, генсеків та інших радянських партійних діячів. Дійсно, у країнах, що називалися Радянським Союзом, політику подавали у кожній смаженій котлеті та кожній їдальні від Калінінграда до Північного полюса, від Молдови до Владивостока.
Лабораторія. «Запасний. Мемуари принца Гаррі», 499 грн
Просто дивно, як нам не байдуже, що там коїться з британською монархією. Вже багато років ми дивимося чи то реаліті-шоу, чи нескінченний серіал про тих, хто ніс і несе важку корону Британської Імперії й тих, хто відмовляється від монархічної родини, як от принц Гаррі. Перед нами емоційна й відверта історія Гаррі, розказана ним самим. Від безтурботного дитинства до втрати матері, принцеси Діани, від служби в армії і бойового досвіду до посттравматичного синдрому, від зустрічі з Меган до складного рішення відмовитися від королівських регалій і обов’язків. «Запасний» – запрошення за лаштунки королівського блиску, у приватний простір Букінгемського палацу.
КМ-Букс. Бен Мезрич, «Біткоїнові мільярдери. Правдива історія про геніальність, зраду та реванш», 428 грн
Плануючи розпочати кар’єру венчурних інвесторів, Тайлер і Кемерон Вінклвосси – однояйцеві близнюки, випускники Гарварду та олімпійські веслувальники – несподівано розуміють, що після суду із Марком Цукербергом з приводу крадіжки ідеї, яка перетворилася на Facebook, ніхто не захоче мати з ними фінансових справ. У цей момент якийсь ексцентричний чоловік розповідає їм про абсолютно нове явище – криптовалюту! Занурюючись у незрозумілий і подекуди зловісний світ, брати починають усвідомлювати, що криптовалюта, за їхнім висловом, «або грядущий великий прорив, або повна дурня». Щоб дізнатися напевно, їм доведеться зробити велику ставку. Книга «Біткоїнові мільярдери», висвітлюючи спокусливе економічне майбутнє, веде у подорож, що починається з «Шовкового шляху» і закінчується у залах Комісії з цінних паперів і бірж. Її головні герої брати Вінклвосси 26 листопада 2017 року стали першими біткоїновими мільярдерами.
ArtHuss. Наталя Удріс-Бородавко, «Графічний дизайн з українським обличчям», 410 грн
Графічний дизайн сучасної України розвивається шляхом винайдення унікальності на світовому ринку, а також презентації національної ідентифікації з урахуванням актуальних трендів. У цій практиці вже реалізовані потужні проєкти, які можуть бути орієнтирами зазначеного напрямку. Представлене видання є результатом аналітики українського графічного дизайну останніх десяти років, а також художньо-проєктних експериментів авторки книги і студентської молоді, що опановує професію графічного дизайнера. Книга охоплює такі теми: огляд реалізованих проєктів, методи проєктування продукції з національною українською ідентичністю, семантика, до якої варто звертатися у розробках, шляхи формування світогляду та духу українського графічного дизайнера.
Ранок. «Хочу на Марс!», 149 грн
О боже, штучний інтелект (ШІ) вже на порозі ваших затишних домівок! «Хочу на Марс!» – перша в Україні книга, створена за допомогою його, ШІ. Видавці вирішили перевірити, чи може він замінити вже зараз чи в найближчому майбутньому спеціалістів, які працюють над створенням книги, а саме авторів та художників. Для книги-експерименту обрано фантастичну тематику (ще не так давно сам ШІ був фантастикою) – колонізацію людьми Марсу. Герой – дитина 5-6 років. Попереду велике майбутнє, глибини космосу надихають героя на пошуки нових місць для життя людей. Тож чом би не полетіти на Марс задля його колонізації? А що для цього потрібно? Видавці сформулювали декілька запитань, зробили запит на ілюстрацію – і перед вами результат роботи ШІ та незначного втручання людини. Книга є не тільки захопливим читанням про космос, але й унікальним колекційним виданням з обмеженим накладом.
Discursus. Михайло Коцюбинський, «Тіни забутих предків», 395 грн
«395 гривень за Коцюбинського? Що це коїться?!» – спитаєте ви. Ну так, трохи дивно купувати стару добру класику за грубі гроші, але видавництво не просто передрукувало знамениту магічну і трагічну повість, що створена 1911-го. По-перше, у книзі збережено мову останньої прижиттєвої публікації 1913 року (і у назві не друкарська помилка). По друге, передмову написала літературознавиця, дослідниця «гуцульського тексту» Олександра Салій. По-третє, книгу «освіжать» ілюстрації Дарії Луцишиної, яка раніше створила образи «Діда Иванчіка» та «Опришків» у цьому видавництві. Щодо ілюстрацій вже розпочалася дискусія, але тут кожен робить вибір на свій смак.