Золота середина, Венеція в масках, взаємодія хвиль та карикатурист без обмежень – Марина Полякова запрошує відвідати найцікавіші виставки Києва.
Білий Світ (вул. Є. Чикаленка, 21а)
Кожної миті нас захльостують емоції – від розпачу до піднесення, від страху до сміху. Психіка коливається з великою амплітудою між цими полюсами, емоційні «рецептори» перенавантажуються. Ми виснажені. Ми забули, коли жили тихо, повільно, спокійно – нормально. Ми втомлені, але стидаємося своєї втоми… Аж раптом, за дверима галереї White World, відкривається нормальність життя, негучна радість. І ці слова – не бажання написати якось красиво, поетично про виставку, а те, що відчуваєш у білому просторі серед творів Олени Дудніченко-Цой (на головному фото – фрагмент роботи). «Золота середина» – перша виставка галереї з 2022-го, в якій немає війни. І чи хтось може звинуватити змучених людей у тому, що вони хочуть прожити пів години без тяжких думок, у тіні старого саду, де дзвенять струмки й чутно, як сходять саджанці? Талант Олени Дудніченко-Цой – як м’яка прохолодна долоня, що лягає на гарячий лоб і приносить полегшення. Жінки, діти, рослини, хитрі погляди понад скельцями окулярів, собаки, квіти, кошики, садова лавка, маленькі філіжанки… І складні оригінальні олійні фактури, рухома, жива поверхня полотен, іронія та самоіронія, майстерність і фантазія авторки. Два зали без війни, маленький перепочинок на довгому шляху.
Національний музей Тараса Шевченка (бул. Т. Шевченка, 12)
Художниця і мистецтвознавиця Ольга Петрова представляє персональну виставку «Венеція в масках». У портретах «масок», фантазійних композиціях, камерних ведутах Ольга Петрова зображує улюблене місто, яке нерідко з’являється на її полотнах. Венеція – місто амбівалентне: світовий туристичний центр і вічне свято, але й печаль вмирання, занурення у холодні води, вкриті пліснявою стіни будівель, на перших поверхах яких давно немає мешканців. Кураторка виставки Надія Павліченко-Тимчук пише: «У цьому подвійному образі Венеції живе тривога та водночас – особливий шарм прадавнього міста з особливою долею. Саме цей неспокій, контрасти “Bella Venetia” надихнули Ольгу Петрову на створення серії полотен “Венеція в масках”. Карнавальна святкова нестримність у композиціях: “Гондольєр”,” Карнавал”, “Саксофон”, “Венеціанка”, в інших. А в роботах “Лютнева Венеція”, “Побачення”, “Стіна”, “У воді та за ґратами”, “Міраж” та ще у низці композицій відтворено ауру утаємниченої, майже сюрреалістичної Венеції, ведути якої нагадують про плинність часу та мить забуття».
Національний музей «Київська картинна галерея» (вул. Терещенківська, 9)
На персональній виставці «Взаємодія хвиль» Вікторії Дромарецької представлені серії керамічних робіт, які з різних ракурсів розкривають внутрішній світ мисткині. «Цей проєкт, – пишуть організатори, – показує взаємодію емоційних, “мобільних”, електромагнітних, радіохвиль, можливості втілення їх в об’єктах. Творення образу починається доволі просто: база майбутнього об’єкту виточується на гончарному колі, а потім відбуваються метаморфози – з’єднання, скручування, формування великої маси з маленьких форм. Вікторія Дромарецька робить акцент на взаємодії об’єму з простором. Колір, як правило, відіграє важливу роль, ставлячи кінцеву крапку в художньому пошуку та домінуючи над формою».
Музей окупації Києва (вул. Славгородська, 31)
18 червня відкривається виставка карикатур Олега Смаля – відомого політичного карикатуриста, архітектора, ілюстратора, артдиректора Муніципальної галереї мистецтв на Троєщині. Роботи Олега Смаля отримали призи на міжнародних конкурсах карикатури в понад сорока країнах світу і зберігаються в багатьох колекціях. Знакова виставка його робіт відбулася на Майдані Незалежності у дні Революції Гідності й була знищена під час одного зі штурмів. Сам він каже, що для карикатуриста не може бути нічого святого, і охоплює майже всі теми.