Джураєва і Малих, Криволап, Корф-Іванюк, тату-воїни, фронтовий щоденник і фломорфність – «Інший Київ» пропонує відвідати найцікавіші виставки столиці.
Imagine Point (просп. Голосіївський, 86/1)
У великій залі галереї (вхід із проспекту) відкрилася виставка «Іншими шляхами», де Олеся Джураєва представила кілька серій графіки воєнного часу, а Олексій Малих – об’єкти. Роботи Олесі «не пряме відображення реальності, а, радше, відображення емоцій і почуттів: реальність, пропущена крізь мене. Моя нова мова. Така формальна і незвична для мене, – розповідає художниця. – Серія гравюр на дереві “Вікно надії” виникла навесні 2022 року. … Перший тираж відбитків був надрукований українським чорноземом». Візуально довершена експозиція побудована на діалозі двовимірної графіки та тривимірних об’єктів Олексія Малих, які символічно досліджують тему людського шляху: «Це шлях без початку, без кінця: ми ці шляхи не обирали. Він пронизує стіни і проходить крізь простір. А одна його частина відлітає у небо», – говорить художник і куратор проєкту.
Триптих Арт (вул. Десятинна, 13)
Відкрилася персональна виставка вітального живопису Ганни Криволап «Мандрівки крізь миті». «Серія робіт, представлена на виставці, народилась від моментів, побачених через раму вікна потягу. Це постійно змінювані пейзажі, які ми спостерігаємо на нашому шляху. Вони існують лише мить, і я намагаюся схопити ці уривки часу, що розчиняються в нескінченному русі потягу та плинності простору», – розповідає художниця. Виставка триватиме до 20 вересня.
Музей-майстерня І. П. Кавалерідзе (Андріївський узв., 21)
Фотовиставка «Тату-Воїн» Андрія Котлярчука – підсумок соціокультурного мистецького дослідження татуювань у ЗСУ, що оспівує красу українських воїнів. Нещодавно ми поговорили з Андрієм Котлярчуком про різні аспекти цього унікального проєкту, інтерв’ю ви можете прочитати за посиланням. «Ці речі високохудожні, їх треба показувати. Це зріз нашого суспільства, і далеко не найгірший – хлопці й дівчата майже всі добровольці. Так дивно поєдналися і війна, і краса, і культура тату, і тілесність, робота з якою у західній культурі дуже популярна зараз. До того ж це жорсткий контраст моді на метросексуалів. Тут немає якоїсь хворобливої витонченості, є неймовірні красиві роботи, є люди, які неначе зійшли з картин Відродження. І всюди ми бачимо справжню жіночість у жінок і справжню мужність у чоловіків», – вважає автор.
Dymchuk Gallery (вул. Ярославська, 21)
На виставці «Проти забуття» представлено роботи українських художниць Каті Бучацької, Інги Леві та Наталії Лісової. Їхні проєкти стосуються процесу меморалізації в Україні – встановлення пам’яток, які вшановують історичні події та особистостей, переосмислення пам’яток, що вже існують, та проблем інклюзії. Всі ці ідеї опрацьовано у графіці, відео та об’єктах.
Avangarden Gallery (вул. Січових Стрільців, 23-а)
У гостинному просторі ресторану триває групова виставка українських художників «Воля до життя». «Воля – це надзвичайно наповнене поняття. Це наша з вами незалежність, свобода, відсутність обмежень та відповідальність за власні рішення. Воля як прагнення, воля як принцип, воля як стиль життя – це все про нас, про тих, хто отримав у спадок не тільки слово, а й відповідальність з ним жити й утілювати у життя його принципи», – говорять організатори. До експозиції увійшли роботи таких авторів, як Аліса Гоц, Дмитро Аврамов, Богдан Сокур, Дмитро Кришовський, Ольга Заремба, Олександр Крижановський, Сергій Грех, Сергій Западня, Сергій Майдуков, Олександра Токарєва, Маша Шубіна, Костянтин Зоркін, Ave Libertatemaveamor, Lisova 3 art group, Roman Chizz та інших.
Ню Арт (вул. Грушевського, 28/2)
Персональна виставка Наталії Корф-Іванюк «Мінлива натура» – про вивільнення творчої енергії та вірність своїй натурі. «Мінливість моєї натури знайшла своє відображення у творчості. Внутрішнє звільнення від нав’язаних стереотипів і прийняття себе – мабуть, найважливіший творчий експеримент! Мій головний образ – жінка, а вона мінлива! У кожному образі вона різна, а хіба буває інакше в житті? Саме тому в цьому проєкті представлено кілька різних серій від реалістичнішого зображення – до повного узагальнення та спрощення форми, що ніби зникає на полотні, лишаючи лише виразні кольорові плями, – говорить Наталія Корф-Іванюк. – Так само і квіти, що за своєю суттю подібні жінці… Вони то зрозумілі кожному, то нарочито відверті й сміливі. Але об’єднує їх зухвале бажання залишити свій слід у пам’яті попри свою неподібність та мінливість». Виставка триватиме до 5 жовтня.
Будинок художника (вул. Січових Стрільців, 1–5)
До 15 вересня триває масштабний показ творів лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка в галузі образотворчого мистецтва доби Незалежності. Організатори називають експозицію «неповторною» – «вдалось зібрати в просторому виставковому залі роботи більшості достойників надзвичайно широкого творчого діапазону». Ну що ж, поціновувачі групових виставок у Будинку художника можуть відвідати її та скласти власне враження.
Будинок художника (вул. Січових Стрільців, 1–5)
Триває персональна виставка донецького художника, майстерного живописця, від березня 2022 року воїна ЗСУ Василя Теличка-Еверта «Щоденник. 2022–2024». Мистецтво на фронті – це свідчення, що справжній художник прагне малювати за будь-яких обставин, навіть коли під рукою немає звичних матеріалів. Тому виставка складається із замальовок – малюнків, начерків, портретів бойових побратимів Василя. Графічна техніка, напевне, дещо незвична для митця, який раніше працював із фарбами. Але саме вона добре передала різні характери та миті настрою українських захисників. На превеликий жаль, деяких із них вже немає з нами, але пам’ять про них живе, у тому числі завдяки Василю Теличку-Еверту.
НАОМА (Вознесенський узв., 20)
09 вересня о 12:00 у Виставковому центрі НАОМА відбудеться відкриття персональної виставки Євгена Піскунова «Французький альбом». «Експонується серія пастелей, виконаних під час минулорічної резиденції та подорожі Францією, музеями та місцями паломництва багатьох художників. Париж, Етрета, Каркассон, Ардеш, Тулуза, Арагон, невеличкі села півдня залишились в пам’яті як ковток повітря імпресіонізму. Відбулись омріяні зустрічі із шедеврами світового мистецтва і зараз я досліджую отриманий вплив в реаліях Батьківщини», – розповідає Євген Піскунов. Триватиме виставка до 13 вересня.
АВС-арт (вул. Глибочицька, 32-в, 3-й поверх)
10 вересня відкриється виставка живопису луцької художниці Валентини Шотік «Флороморфність». «Волинський край із його мальовничим довкіллям та міфопоетикою, вкоріненою у свідомість роду, завжди надихав творчих особистостей. Валентина Шотік має чутливий мистецький зір і чуйну душу. Проєкт “Флороморфність” фокусується на дослідженні стосунків між людиною й довкіллям. Поєднуючи людські й природні форми, художниця створює символічні образи-портрети, що підкреслюють її екософський світогляд. Троянда, герань, евкаліпт, мальва, кактус, магнолія, будяк, орхідея, бузок… Усі “портретовані” рослини мають свій характер й історію появи на картині. Вони неповторні – як і ми, люди» – розповідають організатори.
Головна світлина: відкриття виставки Наталії Корф-Іванюк «Мінлива натура» в галереї «Ню Арт». © Наталія Корф-Іванюк