ЦСМ «Білий Світ» запрошує на виставку живопису Матвія Вайсберга «Обличчя».
Портрет мами Шелли Матвій створив ще в 1975 році, бувши учнем 8-го класу Художньої школи, і від нього, маленького, можна починати шлях експозицією – через роки, стилістичні зміни, вервечку прекрасних натурників.
Матвій Вайсберг, розгортаючи думку свого інститутського викладача історії мистецтва Ігоря Диченка (художника і знаменитого колекціонера), що портрет зобов’язаний бути схожим, навіть якщо він абстрактний, винайшов формулу – портрет має бути палюче схожим. І коли ми дивимось на роботи художника у довгій ретроспективі, розуміємо, що власному гаслу Вайсберг не зраджує. Портрети – водночас віртуозно та просто, на одному диханні, здається, зроблені, – обпікаючи схожі. Але це не буквальна схожість академічної вилизаності, а та схожість, яку може подарувати натурі талановитий і чесний майстер, котрий вміє розгледіти дещо більше за зовнішню подобу.
Коли «Білий Світ» анонсував виставку, люди понесли до галереї й свої портрети, зроблені в різні роки Вайсбергом, – адже вони мають бути тут як частина київського життя. Ця багаторічна серія – документ епохи, пройде час, і саме вона дасть змогу зазирнути в очі кільком поколінням, пов’язаним між собою. Лікарям, художникам, політикам, колекціонерам, вченим, чоловікам, жінкам, дорослим, дітям – рідним і друзям Матвія Вайсберга, його натурникам. Їхні обличчя проступають із темряви, викликані до життя в мистецтві пензлем художника, сяють внутрішнім світлом.
А тлом цих поколінь є «Стіна» Вайсберга. Серія живопису Майдану, що складається з 28 експресивних полотен, залишилася з попередньої виставки. Вона відтіняє найгуманістичніший жанр, портрет, своїм космічним холодом і вогнем людської люті. Багато з тих, чиї образи увійшли до експозиції, були на Майдані. Отака історія, такі портрети, такі часи.
Що: Матвій Вайсберг, «Обличчя»
Де: ЦСМ «Білий Світ» / White World, вул. Пушкінська, 21 а
Коли: 14–30 грудня; вт-сб 11:00–19:00; нд-пн вихідні.