«Історична пам’ять» та її «конструктори»

casianov

«Серед багатьох цікавих книжок, що побачать світ цього року, особливо стоїть нова праця Георгія Касьянова «Past continuous: історична політика 1980-х—2000-х. Україна та сусіди», — 111 слів про книжку написав філософ Михайло Мінаков.

Як завжди, автор безстрашно звертається до болючих питань сучасної України. І як завжди, аргументовано та щиро про них пише.
З просвітницькою дотепністю, Касьянов дає визначення таким – вже навіть переживаним – поняттям, як історична політика та історична пам’ять. І все це в українському контексті.
Не менш цікавим є розділ, де Автор описує роль у формуванні, впровадженні та застосуванні (подеколи і зловживанні) історичної політики. Під критичний погляд Касьянова потрапили державні установи (зокрема, президент, Рада та інститут національної пам’яті), партії, ЗМІ, суспільні мережі та власна спільнота Автора – історики.
Нарешті, у третій частині дано огляд практик історичної пам’яті. Наприклад, націоналізація пам’яті чи паплюження старих і вознесіння нових “героїв”. Особливо вдалим є розділ про змагання пам’ятей між Україною, Росією та Польщею.
Загалом, я нам заздрю по-білому, що серед українських авторів є Георгій Касьянов з його професійністю, дотепністю і критичністю.

Георгій Касьянов. «Past continuous: історична політика 1980-х—2000-х. Україна та сусіди».— Київ: Лаурус-Антропос-Логос-Фільм 2018

Интересное