Доторкнутися до основи

мазур1

Галерея «Триптих Арт» запрошує на виставку робіт Максима Мазура A priori.

Первісна людина не робила м’яким пензликом тонкого лесування, вона брала фарбу у жменю, накладала товстим шаром, втирала у каміння, у глину, у власну шкіру… Це була чесна жива фарба. Максим Мазур знає її таємницю.

Роботи Мазура дуже прості, на перший погляд. Здебільшого пейзажі, декілька фігур — жінка, сіяч… Тут немає трюків, вивертів, витівок, — просто груба фарба на полотні. Але все це якось так зроблено, що бачиш той шлях, який пройшло мистецтво за тисячі років, зростаючи від примітивності до високого реалізму, щоб нарешті навчитися відмовлятися від нього задля пошуку чистої фактури, чистого почуття, первісних кольорів, всіх цих суриків, охр, глибоких синіх…

За спиною Максима Мазура, сина художника Володимира Мазура, чудова академічна освіта. Він довго вчився і навчився відсікати все зайве, його зачаровує простота, універсальні сюжети та образи, лаконічна мова. Попри це «спрощення» його картини багаті, щедрі, їх хочеться торкатися, відчуваючи пальцями рельєф і тепло фарби.

«Триптих Арт» проводить виставки робот молодих художників: Мирослава Федченко Влада Сосіс , Петро Сметана, тепер ось Максим Мазур. Це ті, до кого має сенс приглядатися, бо вони не завтра щось скажуть, а гучно говорять вже сьогодні.

Текст: Марина Полякова

  • Що: Максим Мазур, A priori
  • Де: галерея «Триптих Арт», вул. Десятинна, 13
  • Коли: 18–31 липня; вівторок-субота 11:00–19:00, неділя-понеділок 11:00–18:00  

Интересное