• Город
  • Тиждень
  • Арт
  • Сцена
  • Экран
  • Стиль
  • 111
  • О нас

111 слов

Прочитать

«Історія знову пишеться втраченим поколінням»

11 Август, 2022

Прочитать

Manzeye, Mareppa, Mareppo, Mussapa

4 Август, 2022

Прочитать

Культурний поліморфізм України: погляд з Італії

19 Июль, 2022

Прочитать

«Наш Мазепа свят, а ваш москаль – скурвый сын!»

4 Июль, 2022

Прочитать

Поезія воєнної доби: «Назви мені місто – і я скажу тобі, де його рана»

28 Июнь, 2022

Стиль

Прочитать

Мода не може брехати

27 Октябрь, 2021

Прочитать

Шить в Париже

19 Март, 2019

Прочитать

Дело в шляпе!

15 Март, 2019

Прочитать

Умные часы — украинский стартап Force

6 Август, 2018

Прочитать

Киевлянин, которого мы потеряли

1 Август, 2018

 

inший Kyiv

Культура Великого Міста
  • Город
  • Тиждень
  • Арт
  • Сцена
  • 111
  • Про нас

inший Kyiv

  • Город
  • Тиждень
  • Арт
  • Сцена
  • 111
  • Про нас

In Арт, Тиждень

АртТиждень

740 Просмотров 27 Август, 2020

АртТиждень Pin It

Київ очима шістдесятників, жінка на чистій підлозі, зріла краса та віртуальний ярмарок Kyiv Art Fair – Марина Полякова розповідає про найкращі виставки Києва.

 

Національний заповідник «Софія Київська» (вул. Володимирська, 24)

В рамках фестивалю Bouquet Kyiv Stage, що проходить на території Софії, відкрилася виставка камерної графіки художників-шістдесятників. Організатори підґрунтям експозиції називають протиставлення офіційного публічного та неофіційного приватного життя – не тільки самих художників, але й міста в цілому. Київ, де влада реалізує ідеологічні конструкції, протистоїть Києву, в якому живуть люди. Вони ходять у гості, зустрічаються в майстернях, сидять у кафе, відпочивають на дніпровських пляжах… Звичаєм «маленька людина» (не герой, не політик), не попадає в історію, її життя цікавить тільки родичів та друзів. Але завдяки художникам (Аллі Горській, Віктору Зарецькому, Олексі Захарчуку ті іншим) колективний портрет містян на тлі Києва залишився в історії. Пройти на виставку можна по квитку до Софії Київської.

 

Галерея НЮ АРТ (вул. Грушевського, 28/2)

Подивитися виставку молодого художника (з дизайнерською освітою) Олега Шедловського варто хоча б тому, що вона перша. Шедловський намагається відповісти на питання: що таке «сучасне», сучасність взагалі, сучасна людина, як вона показана у візуальних мистецтвах. Проте, якщо потенційний глядач думає, що прийде на виставку і знайде всі відповіді, його може чекати… ну, не розчарування, а скоріше нові загадки. Ось, наприклад, таке полотно: молода жінка у легкій сукні пудрових відтінків лежить спиною до глядача в оточенні господарських засобів для чищення, і всі ці Rio, Cif (бренди безсоромно витріщаються) – майже банки супу Campbell. Але якщо консервований суп, принаймні, звільнював жінку від домашнього рабства, то вся ці гелі та порошки – скоріш його вірні стражі. То що ж таке сучасна людина, чому вона у знеможені лежить на підлозі, чому навкруги стерильно-білий фон, ніби жінку цю вирізали звідкись і вмонтували у картину? Ось і думайте.

 

Нацiональний музей «Київська картинна галерея» (вул. Терещенківська, 9)

Є у відомому фільмі-мюзиклі «Рецепт її молодості» така пісня: «Ты выглядишь всего лишь мило – котенок с бантиком в хвосте. // Не плакала, не хоронила, откуда взяться красоте?» Героїня презирливо кидає ці слова в обличчя молодої суперниці, і їх можна біло б зробити гаслом боротьби проти ейджизму – дискримінації за віком, яка шириться у наші занадто ювенільні часи. Виставка робіт Валерія Гегамяна (1925–2000), раніше публіці невідомих, веде з ейджизмом свою боротьбу. З усією силою художнього темпераменту, майстерності, Гегамян демонструє тут красу зрілої людини, зрілої як за віком, так і професійно. Роботи Гегамяна, навіть камерні, виглядають величними – так впевнено він працював з кольором, формою, фактурою.

 

Kyiv Art Fair 2020 https://kyivartweek.com/

Карантин нікуди не подівся, і він буквально зім’яв цього року програму ярмарку Kyiv Art Fair, якому прийшлося уходити у віртуальність. Але є і гарні новини – тепер задля того, щоб подивитися роботи художників або послухати авторитетних дослідників (наприклад, Бориса Гройса), непотрібно кудись їхати і купувати квитки, все доступно онлайн. Київські мистецькі простори – The Naked Room, Gallery 83, Mironova, М17, Voloshyn Gallery та інші – представили «своїх» художників. Також до 31 жовтня на онлайн-платформі Kyiv Art Fair триватиме програма «Мистецтво = Капітал», яка включатиме 25 відео-презентацій галерей, 4 лекції запрошених світових експертів, дискусійну програму, кінопокази та перформанси.

АртТижденьВалерий Гегамян
Share

Читайте также

Просмотр

АртТиждень

Просмотр

АртТиждень

Просмотр

АртТиждень

Просмотр

АртТиждень

Просмотр

АртТиждень

Просмотр

АртТиждень

Просмотр

АртТиждень

Просмотр

АртТиждень

Предыдущий пост

Самый неортодоксальный детектив

In 111

Самый неортодоксальный детектив

Просмотр

Следующий пост

Книгарня-корабель смерті 2

In 111

Книгарня-корабель смерті 2

Просмотр

Instagram вернул неверные данные.

© 2022 inший Kyiv - All Rights Reserved.

Партнер сайту: