Національна філармонія України поновлює концерти в живому часі у Колонному залі імені Миколи Лисенка. Початок усіх концертів у травні о 17.00.
19 травня відбудеться концерт за участю академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України. Диригент – Ігор Палкін. Прозвучать твори французького композитора межі ХІХ–ХХ сторіч Каміля Сен-Санса та сучасного українського композитора Валентина Сильвестрова.
У Сен-Санса загалом п’ять симфоній, але лише три із них пронумеровано. Серед них – Перша симфонія мі бемоль мажор, написана композитором у 18-річному віці. Про цей твір після його прем’єри у грудні 1853 року схвально відгукнулися старші колеги Сен-Санса, Шарль Гуно та Гектор Берліоз.
Серенада для струнного оркестру Валентина Сильвестров написана 1978 року. Це умовно перехідний період творчості композитора – коли він змінив свою музичну мову від додекафонії у напрямку діатоніки. Тут ще чуємо «відголос» авангарду, але крізь плетиво складних гармоній вже пробиваються меланхолійні сильвестрівські мелодії, як відлуння музики минулих епох.
Програма концерту:
К. Сен-Санс – Симфонія № 1 Мі-бемоль мажор, тв.2
В. Сильвестров – Серенада для струнного оркестру
Квитки: https://bit.ly/3kV2Dmu
Квитки доступу до онлайн трансляції:
https://bit.ly/3sp2ig4
22 травня відбудеться концерт «Da Pacem, Domine» («Дай Миру, Господи») за участі Київського камерного оркестру. Вадим Борисов (direction\violin), солісти: Ірина Борисова (скрипка), Володимир Литвиненко (гобой).
«Da Pacem, Domine» – твір, що дав назву концерту – належить сучасному естонському композитору Арво Пярту. Його було створено на замовлення іспанського диригента Жорді Савалля для концерту у знак вшанування пам’яті про загиблих під час масштабних терактів у Мадриді у березні 2004 року. В основі тексту – старовинний латинський гімн за мотивами Біблійних віршів: «Da pacem, Domine, in diebus nostris…» – «Дай миру, Господи, у дні нашого життя…». Початковий оригінальний варіант твору написано для чотирьох голосів. Втім, пізніше сам Пярт написав й декілька інших версій, зокрема для струнного оркестру. Виконуючись щорічно в Іспанії у пам’ять про жертви трагедії, по-своєму гіпнотична композиція у дусі пяртівського мінімалізму, водночас, набула всесвітньої популярності як символічна молитва за мир.
Програма концерту:
Ф. Гласс – «Company»
Й. С. Бах – Концерт для скрипки з оркестром BWV 1041
Й. С. Бах – Прелюд №12 WTC (версія для струнного оркестру)
Й. С. Бах – Концерт для скрипки та гобою з оркестром BWV 1060
Х. І. фон Бібер – «Battallia»
А. Пярт – «Da Pacem, Domine»
Квитки: https://bit.ly/3L1WYFO
Квитки доступу до трансляції:
https://bit.ly/3L0gUcp
23 травня з сольним концертом «Орган нон-стоп» виступить заслужена артистка України, солістка Національного будинку органної та камерної музики України Ганна Бубнова (орган).
Гру на органі Ганна Бубнова порівнює з молитвою. Власне, левову частку програми її сольного концерту посідають твори улюбленого композитора артистки Йоганна Себастьяна Баха: практично вся творча спадщина митця – духовна музика – це своєрідне звернення до Господа. Прозвучать також композиції для органу сучасників Баха, Генріха Персела, Дітріха Букстехуде, а також менш знаного широкому загалу композитора німецького бароко Георга Муффата.
Ми почуємо й музичну молитву «Ave Maria» композитора епохи Відродження Якуба Аркадельта в аранжуванні Ференца Ліста.
Родзинкою програми стане твір українського композитора Юрія Шевченка «Київська фантазія», створений ним на тему знаменитої пісні Ігоря Шамо «Києве мій». Композиція присвячена Ганні Бубновій.
Програма концерту:
Г. Муффат – Toccata secunda (Токата другого тону) для органа до мажор, IGM 29
Д. Букстехуде – Прелюдія і фуга соль мінор
Г. Перселл – Рондо ре мінор із Сюїти до п’єси «Абделазер» (за драмою А. Бен), Z. 570. Леся Українка – Fa (Cонет), Читає Олександр Рудько
Й. С. Бах – Чотири хоральні прелюдії:
«Vater unser im Himmelreich» («Отче наш» ), BWV 683
«Wenn wir in höchsten Nöten sein» («Коли ми будемо у великій нужденності»), BWV 641
«Ich ruf zu dir, Herr Jesu Christ» («Я взиваю до Тебе, Ісусе Христе»), BWV 639
«Wer nur den lieben Gott lässt walten» («Хто суцільно належить Господові»), BWV 642
Й. С. Бах – Фантазія для органа соль мажор, BWV 572
Концерт ре мінор (за А. Марчелло), BWV 974:
І. Andante
ІІ. Adagio
ІІІ. Allegro
Д. Бортнянський – Соната фа мажор (перекладення для органа Ганни Бубнової)
Ф. Ліст – Аве Марія (за Я. Аркадельтом)
Ю. Шевченко – «Київська фантазія» (на тему пісні І. Шамо «Києве мій», твір присвячений виконавиці)
Програму веде – Олександр Рудько
Квитки: https://bit.ly/398rDUQ
Квитки доступу до онлайн трансляції:
https://bit.ly/3w1fZEa