Різноманітність культурних форм українського світу – предмет дослідження професорки Джованни Броджі. Електронна збірка її наукових праць вийшла раніше за паперову, і це добра новина для тих, хто полюбляє читати книжки в такому форматі.
Джованна Броджі є однією з найпомітніших постатей як у сучасній славістиці Італії, так і у західній славістиці загалом. Завдяки її науковим та популяризаторським зусиллям, україністика радикальним чином зміцнила свої позиції в Європі, насамперед через сміливий новаторський підхід дослідниці до україністичної проблематики, сучасну методологію і системність її вивчення, послідовну та концепційну інтеграцію української спадщини до наукового масиву світової славістики.
Пані Джованна пов’язала себе з Україною не тільки науково, але й організаційно. Вона є головою асоціації україністів Італії, віце-президентом Міжнародної асоціації україністів, закордонним членом Національної академії наук України та почесним професором Києво-Могилянської академії.
Попри такі зв’язки з Україною, праці Джованни Броджі не були доступні широкому колу українських гуманітаріїв. Видання цього збірника (у перекладі Оксани Прокопович) є, без сумніву, важливим кроком. «Культурний поліморфізм українського світу» допомагає осмислити актуальність «великого переселення» європейських текстів та ідей в українському контексті.
Джованна Броджі. «Культурний поліморфізм українського світу». Дух і Літера