Котлета по-київськи, торт «Київський» та київське ж сухе варення – міський кулінарний ексклюзив. Між іншим, створити автентичну страву або смаколик дуже непросто, треба щоб склалися обставини та посміхалися зірки. От, наприклад, придуманий нещодавно Kyiv Pie, здається, не «вистрелив».
Олесь Ільченко, письменник, сценарист і художник, написав книгу про київські традиції куховарства на основі пухкого, пожовклого сімейного зошиту, де у 1960–1980-ті роки записувалися рецепти. Не сказати, що це сива давнина, але, по-перше, хазяйки ще пам’ятали старі рецепти бабусь, а по-друге, при тодішньому дефіциті продуктів готування перетворювалося на змагання. Так що рецепти пізньорадянської київської кухні – це пам’ятник епохи, без сумніву.
Автор не обмежився тільки рецептами страв і додав чимало історій з життя киян: веселих, сумних, курйозних. І огорнув все це соціально-культурними реаліями тих часів. «Хто б знав, що у кулінарній книзі можуть вдало цитуватись Василь Стус і згадуватись трагедія Павла Тичини, але у «Чікен Київ» це все є, нарівні з цитуванням Олександра Довженка, сходознавця Агатангела Кримського та інших», – сказано в одному з відгуків на книгу.
Олесь Ільченко. «Чікен Київ. Секрети київського куховарства». Видавництво «Варто», 2021