Якесь божевілля – у Києві буде ще один книжковий фестиваль!
У відносно мирні роки столиці було достатньо Книжкового Арсеналу з усіма його плюсами й недоліками. Воєнний 2023 рік став переламним: понеслося. У липні на Почайні вперше відбувся KyivBookFest, який, порівняно з Книжковим Арсеналом, вразив демократичністю, – вхід на власне ярмарок був вільним, а квитки купували лише ті відвідувачі, хто хотів долучитися до дискусій, зустрічей з письменниками та інших заходів. Здається, всім така форма сподобалася.
У грудні вперше пройшов Kyiv Book Weekend – на лівому березі, що виглядало прямо-таки революційно. Цей ярмарок прикро вразив дорогими квитками, його чимало критикували, але в цілому організатори, учасники й гості залишилися задоволеними.
І от тепер анонсовано четвертий (разом з Арсеналом, який цього року повернеться до звичного формату) книжковий фестиваль у Києві, що виглядає логічним на тлі книжкового буму та появи все нових і нових книгарень. Фестиваль «Книжкова країна» пройде на ВДНГ з 25 по 28 квітня. Його організують ВДНГ і Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів.
Що заплановано?
Книжковий ярмарок – працюватиме у першому павільйоні й на головній площі ВДНГ. Будуть представлені близько 100 українських видавництв.
Зустрічі з письменниками та професійне спілкування з видавцями – публічні читання та обговорення книжкових новинок, майстер-класи, Q/A сесії, лекції й інші активності для найдопитливіших.
Освітній простір – майданчик з освітньою літературою для тих, хто шукає сучасні підручники й посібники, шкільне приладдя, матеріали для творчості й аксесуари для книголюбів. Також у цій зоні проходитимуть майстер-класи та тренінги для дітей, батьків і вчителів.
Простір настільних ігор – розважальна зона, де можна буде позмагатися в настільних іграх від українських видавців Geekach, «Ігромаг», Kilogames та інших.
Дитячий майданчик – простір для найменших гостей фестивалю, де пройдуть квести, тематичні ігри, а також зустрічі з дитячими письменниками.
Благодійний стенд – гості зможуть передати книжки в Міжнародний центр підтримки жінок і дітей «Місто добра» та Національну дитячу спеціалізовану лікарню «Охматдит».
Серед спікерів «Книжкової країни» – Василь Шкляр, Люко Дашвар, Ростислав Семків, Сашко Дерманський, Дара Корній, Тетяна Гонченко (тг-канал «Непозбувний книгочитун), Анна Полегенько та інші. Повна програма фестивалю опублікована на сайті book.vdng.ua, і чого там тільки немає! На більшість заходів вхід вільний, що не може не радувати. За квитками можна відвідати, наприклад, «Справжній бал» увечері 26 квітня, у якому візьмуть участь члени спільноти старовинного танцю, а значить будуть смокінги, боа і турнюри – символи епохи, коли люди дійсно читали книжки. Бо гаджетів у них не було.