Перегони зі світовим нефігуративом, гельський привид, антикризова графіка та молоде мистецтво з сіллю і перцем – Марина Полякова розповідає про найцікавіші онлайн-проєкти.
Триптих Арт
https://www.artsy.net/show/triptych-art-gallery-non-figurative-art-fest-part-1
Платформа Artsy є величезною збіркою художніх творів від світових музеїв, галерей, приватних колекціонерів. «Триптих Арт» має там свою сторінку, де представляє твори з власної колекції. А з початком карантину галерея відкрила новий проєкт – Non Figurative Art Fest. У двох частинах проєкту презентовані роботи Олексія Малих, Сергія Савченка, Льва Маркосяна, Ганни Гідори, Валерія Шкарупи, Максима Мазура, Володимира Вештака, Олександра Сухоліта (з недавньої виставки) та інші митців. Вони є вітчизняним внеском у великий світ нефігуративного (абстрактного) мистецтва, доступу до якого Україна не мала у радянські роки. Тепер треба заповнювати лакуни.
British Council
https://exhibitions.britishcouncil.org/main-ua.html#!gallery/20
На сайті Британської ради відкрилася виставка робіт із власної колекції «Майже там» для людей зі здоровим вестибулярним апаратом. У великій каруселі крутяться малюнки, графіка, живопис, відео сучасних художників України, Грузії та Туреччини. Одна з робіт називається так – «Древній гельський привид після завершення службового обходу з полохання на кордоні, проходячи через знезаражувальний душ, перш ніж здати пост. Зауважте великодній кактус (ліворуч) і як яскраво продовжує горіти свіча». Дійсно, це треба бачити!
Gallery 83
https://www.facebook.com/art.gallery83/
Проєкт «Український обмін принтами» галерея започаткувала ще 2016 року, з того часу він став міжнародним (долучилися Індія, Іспанія, США, Італія, Австрія, Великобританія тощо). Художники присилають організаторам лімітований тираж своїх принтів певного розміру, два відбитки галерея залишає для продажу та архіву, а інші за жеребом відсилає учасникам проєкту. Сьогодні Gallery 83 пропонує купити деякі принти за «антикризовою ціною» у 550 гривень, що дійсно небагато за цікаву графіку з різних куточків світу.
СОЛЬ и ПЕРЕЦ
https://www.facebook.com/groups/saltandpepper.art/
Справжньою сенсацією тижня стала ініціатива Євгена Карася, власника Karas Gallery та Марата Гельмана, арт-менеджера і колекціонера. Бажаючи підтримати художників, в першу чергу молодих, у скрутні часи, Карась створив у Фейсбуці групу «СОЛЬ и ПЕРЕЦ». Ідея була запозичена в групи «ШАР и КРЕСТ» з її згоди. Правила прості – ви викладаєте свою роботу, вказуєте техніку та ціну (графіка не дорожче 3000 гривень, живопис та об’ємні роботи – 6000) і чекаєте на покупця. Головна фішка в тому, що покупець купує роботу безпосередньо у художника. Якщо ви продали п’ять своїх робіт, бажано придбати якусь роботу в учасника групи. І трапилося страшне. 30 квітня на модерацію очікувало 1728 заявок! Автор ідеї не встигав спати, адже треба було переглянути кожну роботу, оцінити якість (а модерація доволі жорстка) і виставити у групу. Очевидно, пану Євгену доведеться дещо переглянути правила і запросити помічників. Ну а всі потенційні покупці та просто поціновувачі можуть без передиху дивитися, чим живе сучасне українське мистецтво, знайомитися з митцями, прицінюватися та – і це найкраще рішення – зібрати власну колекцію. На сьогодні в групі вже 4000 учасників та 150 проданих робіт.