Різдвяний дивертисмент, літери та сенси, роботи-лауреати та коштовні емалі – Марина Полякова розповідає про виставки, які відкрилися у Києві «навкруги» Нового року та Різдва.
Триптих Арт (вул. Десятинна, 13)
Триває виставка-сюрприз «Різдвяний дивертисмент». Чому сюрприз? Йдучи туди, ви не вгадаєте, картини яких художників побачите, адже галерея – традиційно під Новий рік – показує те, що зберігається в її запасниках. В експозиції немає єдиної теми, але кожна робота задає свій настрій та напрямок думок. А постійні відвідувачі галереї можуть по експонатах пригадати минулі виставки: О. Литвиненка, І. Херсонського, О. Сухоліта, С. Корнієвського, Н. Мурашкіної та інших. Виставка відкрита до 25 січня.
Музей літератури України (вул. Б. Хмельницького, 11)
Виставки робіт Сергія та Тетяни Колечко «Наближення Перемоги» – це демонстрація високої майстерності художників-емальєрів (на головному фото). Родина митців творить свої коштовні панно, використовуючи старовинну та складну техніку гарячої емалі на міді, яка була винайдена у часи раннього Середньовіччя у Візантії. Роботи творчого дуету зберігаються в українських та закордонних колекціях. Виставка триватиме до кінця січня.
Музей книги і друкарства України (вул. Лаврська, 9)
На виставці «Літери і сенси» представлені шрифтові композиції, виконані Олексієм Чекалем в різних стилях та писемних традиціях – плакати з українським скорописом, латинським, арабським, кириличним письмом. Олексій Чекаль – графічний дизайнер, художній керівник студії графічного дизайну PanicDesign, автор графічного образу та стилю Православної Церкви України та об’єднавчого собору ПЦУ. Зараз він працює як запрошений професор у Florence Classical Arts Academy (Італія). Каліграф-мандрівник, Олексій подорожує різними країнами, де знаходить друзів, натхнення й можливості реалізовувати свої ідеї в різних культурних традиціях, – що і відображено в експозиції.
Ще одна виставка в цьому музеї – до 150-річчя з дня народження Василя Кричевського (12 січня 1873 року) демонструються оригінальні графічні роботи та оформлені ними книги. Василь Григорович Кричевський, член талановитої української родини, яку лихоліття розвіяло по світу, є творцем українського модерну в архітектурі, одним із співзасновників Української академії мистецтв, автором герба і фінансових держзнаків УНР, а також творцем сучасної української книжкової графіки, у якій поєдналися народне мистецтво, графіка стародруків і модерну.
Галерея «Митець» (вул. Велика Васильківська, 12)
В залах галереї – виставка лауреатів премії КОНСХУ «Митець» за найкращий твір 2022 року. Лауреатами цього року стали Володимир Балибердін, Тамара Поліщук (яка зараз у лавах ЗСУ), Едуард Кіріч (між іншим, художник-постановник мультиплікаційних фільмів про козаків), Назар Білик, Галина Забашта та інші митці. Подивитися роботи, які визнані колегами найкращими, можна до 18 січня.
MODI Art&Wine Gallery (вул. Мала Житомирська, 17)
Кафе-бар надто полюбляє колективні сумбурні виставки аматорів, але цей проєкт заслуговує на відвідування. 32-річний Петро Малинка – нащадок художників, в його особі поєдналися мистецькі династії Малинок і Плесовських. На виставці він представив графіку та живопис: від малюнків олівцем на А3 до складних великих композицій у мішаних техніках. Виставка триватиме до 15 січня.