Чим готові порадувати читачів українські видавництва? Які книжкові новинки вже можна придбати на умовах попереднього продажу з приємною знижкою від майбутньої ціни? «Інший Київ» зібрав добірку найцікавіших передзамовлень за різними темами. Дещо з цього списку і ми замовили…
Лабораторія. Ендрю Дойґ, «Неминуче. Чому люди помирали раніше і чому помирають тепер», 349 грн
Протягом кількох століть ми перейшли від світу, де насильство, хвороби, голод могли вразити будь-кого в будь-якому віці, до світу, де в багатьох країнах надлишок їжі є більшою проблемою, ніж його відсутність. Чому причини людської смерті так змінилися? Як сталося, що століття тому люди вмирали переважно від інфекційних захворювань, а сьогодні провідними причинами смерті в промислово розвинених країнах є хвороби серця та інсульт? У своїй дебютній книжці професор біохімії Манчестерського університету Ендрю Дойґ глибоко досліджує портрет смерті протягом всієї історії людства, розглядаючи конкретні причини – від інфекційних до генетичних захворювань, від насильства до дієт.
Віхола. Марина Шквиря, «Хижі хроніки», 320 грн
Вовки вірні одне одному все життя, ведмідь на смак, як людина, а Поліссям десь бродить чупакабра. Такі історії ви можете почути скрізь, та, як це завжди трапляється із сенсаціями, вони не мають нічого спільного з реальними хижаками. Зоологиня, спеціалістка з екології та поведінки великих хижих тварин Марина Шквиря у своїй книжці розповідає справжню історію великих хижаків – від ведмедів і левів до вовків та гієн. Чи справді ведмедиці народжують уві сні? Чому панди з Тайваню регулярно мандрують до Китаю і як порахувати вовченят, навіть не бачачи їх? Хто з хижаків справжній король сексу й чому гієни агресують щодо своїх же молодих самиць? Як каже авторка, ця книжка не про тварин, вона – про любов до них, про вміння розуміти їх і жити поруч.
Vivat. Тамара Гундорова, «Леся Українка. Книги Сивілли», 304 грн
Ця книжка – спроба переосмислити біографію Лесі Українки, у якій переплелися хвороба і творчість, Україна і «чужина», політика й література, класика і сучасність, любов і смерть. Народження творчості з травми, пережитої біля ліжка смертельно хворого Мержинського. Духовна й інтелектуальна близькість до Драгоманова. Стосунки з Кобилянською як метафора жіночої культури. Фатум мистецького божевілля, який пізнала в моменти творчого піднесення. Подорожі Європою і санаторійний туризм. Статус «інакшості» як визнання «нової жінки» й «чужинки» на батьківщині. «Своє» крізь призму історичної та культурної екзотики. Усе це дало Ларисі Косач-Квітці змогу йти власним шляхом і стати пророчицею ХХ століття, що народжувалось.
Ранок. Володимир В’ятрович, «Наша столітня. Короткі нариси про довгу війну», 290 грн
Володимир В’ятрович – історик, у колі наукових інтересів якого знаходиться український рух опору. Щоденник, або ж «нотатки неучасника бойових дій», як він сам їх називає, – це 45 розділів, 45 життєво важливих уроків історії, які ми маємо засвоїти, щоб відстояти незалежність і саме існування держави Україна. Це 45 важливих питань, які стосуються кожного, і від вирішення котрих залежить життя українців. Історія – сувора вчителька, яка повторює незасвоєні уроки неуважним учням. І нам сьогодні в цьому довелося переконатися.
ArtHuss. Крістофер Воґлер, «Подорож письменника», 460 грн
Коли керівники студії «Walt Disney» захотіли дізнатися, чому їхній анімаційний фільм «Король Лев» був такий успішний, Крістофер Воґлер підготував для них коротку доповідь, яка стала легендарною. «Подорож письменника» – розвиток цієї доповіді, що детально описує 12-етапний, натхненний міфологією метод, який змінив ставлення Голлівуду до кінематографічної розповіді. Збагачена прикладами з міфів, казок і класичних фільмів, ця книга за останні 25 років змінила і продовжує змінювати вигляд сценарного мистецтва в усьому світі. Алла Комарова, ведуча тг-каналу «Читай, kurwa, книжки», так відізвалася про культову книгу Воґлера: «Якщо ви пишете (навіть відгуки), або читаєте як професійний читач (чи хочете так читати), або дивитесь фільми і хочете розуміти, що там і як відбувається, придивіться до цієї книги».
Видавництво Старого лева. Володимир Вакуленко-К, «Татусева книга», 280 грн
Володимир Вакуленко – прозаїк, поет, перекладач, громадський діяч, був застрелений окупантами у рідному селі Капитолівка Ізюмського району. Поряд із таким гірким знанням навіть дивно читати слова анотації: «Ці веселі, грайливі віршики, написані люблячим татом, Володимиром Вакуленком-К, для свого сина, безперечно, стануть улюбленими серед багатьох українських дітей. Вірші цікаві, ритмічні, їх легко запам’ятовувати і декламувати. А яскраві малюнки Наталки Гайди можна розглядати годинами і щоразу знаходити щось кумедне і цікаве!» Звучить як голос з іншого світу – де не стріляють в письменників, де живе тільки любов. Втім, книга Володимира дійсно така, тепла і весела. Увесь прибуток видавництво спрямує на допомогу родині Володимира: батькам та сину Віталіку.