Свідчення Гардінґа, 17 воєн, легенда тенісу, літературні 20-ті, таємниці фармації та ілюстрації – «Інший Київ» ознайомився з попередніми продажами у різних видавництвах і вибрав найцікавіше, на свій смак.
Vivat. Люк Гардінґ, «Вторгнення», 256/320 грн
«Напередодні того, як усе змінилось, український письменник-романіст Андрій Курков запросив мене на вечерю. Чи то пак – на борщ у колі кількох друзів (так він сказав). Наше знайомство відбулося тієї-таки зими, тільки раніше. Тоді ми зустрілися за келихом червоного вина в невеличкому грузинському ресторані на березі Дніпра на Подолі, в низинній частині історичного центру міста. Нині ж на календарі було 23 лютого 2022 року. Годинник показував чверть по двадцятій. Я запізнювався, тому поспіхом купив пляшку портвейну “Колоніст” від одеського винного заводу і поквапився до оселі Куркова…» Так починається документальна книга Люка Гардінґа, британського журналіста, письменника, іноземного кореспондента газети The Guardian. Автора книги «Мафіозна держава» (український переклад 2014 року), в якій показано, що в Росії влада злилася з криміналітетом. Люк Гардінґ від перших днів повномасштабної війни спілкувався з українцями, їздив у гарячі точки, фіксував свідчення й описував події, щоб сказати світові правду про російську окупацію України.
Темпора. Ганна Улюра, «Писати війну», 280/350
«Сьогодні ніч проти 31 березня 2023 року. В Україні триває чотириста перший день від повномасштабного російського вторгнення і дев’ятий рік війни. Цього дня, за даними Global Conflict Tracker, на планеті точиться одночасно двадцять п’ять воєн. … Наша війна – у загостреній фазі, гаряча; таких є ще чотири», – починає свою книгу Ганна Улюра. Нам дуже болить і від того здається, що війна в Україні унікальна, але водночас ведуться інші війни, хоч і не такі гарячі. На сторінках книжки триває 17 воєн – сучасних, тих, що розгорталися або на зламі століть, або в XXI сторіччі. «Від початків війни на сході України і повномасштабної війни культура, медіа (і кожен втомлений мозок) судомно шукають аналогій до того, що відбувається з нами і в нас на очах. Анексія Криму – аншлюс Австрії. Вторгнення на Донбас – окупація Судет. Руйнація Маріуполя – Герніка. Звірства в Бучі – Сребрениця. … Усі ці порівняння потрібні, щоби раціоналізувати жах, надати систему тому, що не надається до впорядкування». Прочитати таку невеселу книгу перед сном навряд чи захочеться, але вона зацікавить журналістів, політологів, воєнних істориків, психологів.
Лабораторія. Крістофер Клері, «Маестро. Роджер Федерер: велике життя у великому тенісі», 449/499 грн
В оригіналі книга 2022 року, яка написана для фанатів великого тенісу, називається «The Master. The long run and beautiful game of Roger Federer». На сьогодні вона вважається найґрунтовнішою біографією Роджера Федерера (нар. 1981 року) – одного із найвидатніших тенісистів світу. З пафосного анонса видавництва може здатися, що Федерера вже немає: «Його життя було тривалим актом волі, а не долі. Він мав не тільки великий дар. Він мав твердість», – але легендарний спортсмен, на щастя, живий, після закінчення кар’єри займається суспільно-значущими справами. Крістофер Клері, американський спортивний журналіст, записав низку інтерв’ю з Федерером, поспілкувався з його найближчим оточенням, з колегами, дружиною Міркою Ваврінєц (колишньою тенісисткою), і таким чином ця книга «відкриває вікно у приватний світ Федерера як заможного спортсмена, але водночас і як людини, яка ризикує усім, присвячуючи своє життя гонитві за тенісною славою».
Прометей. Ростислав Мельників, «Літературні 1920-ті. Постаті», 320/375 грн
«Друге, доповнене й перероблене видання книжки “Літературні 1920-ті. Постаті (Нариси, образки, етюди)” рушає до свого читача. Сподіваюся, на ваших поличках знайдеться місце для неї», – пише Ростислав Мельників. Попередню редакцію, 2013 року, можна «спиратити» в інтернеті, але, сподіваємося, у новому виданні є багато нового. Отже, у книзі вміщені нариси про літературний Харків та письменників доби «червоного ренесансу», «розстріляного відродження», чиї життя й творчість стали невіддільною частиною історичних і художньо-естетичних процесів 1920-х років. Зосереджуючи свою увагу на неординарних постатях, автор пропонує знайомство з малознаними сторінками історії української літератури.
Віхола. Вікторія Михайлова, «Запитайте у фармацевта. Як працюють ліки» 295/414 грн
О, які бійки нещодавно велися стосовно введення електронних рецептів! Займатися самолікуванням, пити антибіотики про всяк випадок, очевидно, не варто, але українці звикли мати запас ліків удома і не покладатися на лікарів. Ну що ж, книга Вікторії Михайлової розповідає, як діють медикаменти на організм, як організм реагує, що означають всі ці фрази на кшталт «приймати натщесерце» та «за 30 хвилин до їди». Вона говорить про історію і майбутнє фармації, популярні ліки та технології їхнього виробництва, фармацевтичні міфи й особливості приймання ліків в умовах надзвичайних ситуацій (тьху-тьху-тьху).
ArtHuss. Денис Зільбер, «Розмова про ілюстрацію в піжамі та з філіжанкою кави», 550/690
Що таке ілюстрація? Як відрізнити хорошу ілюстрацію від поганої? Чи потрібен ілюстратору сторітелінг, як розвивати власний стиль? За що Гарун ар-Рашид відрубав голову Джафару, чому Джеймс Бонд не носить рожевий камзол? Який зв’язок між палітрою старих майстрів та термоядерним синтезом? І нарешті, чому професія ілюстратора – найкраща професія у світі? Книжка відповість на ці та багато інших питань.