27 березня в Інститутi молекулярної біології та генетики України – семінар і дві доповіді з сучасній біології.
«Експресія і функцією нейропептидів і їх рецепторів в Bombyxmori»/ Expression and function of neuropeptides and their receptors in Bombyxmori. Доповідач Душан Зітнан – доктор фізико-математичних наук, директор, старший науковий співробітник Інституту зоології Словацької академії наук, м.Братислава, Словаччина.
Предмет лекції
Пептиди – речовини, молекули яких складаються із залишків двох або більше амінокислот. Будучи ланками для будівництва білкових молекул, пептиди самі стають будівельним матеріалом тіла. Вони потрібні в тому випадку, коли в організмі порушена вироблення білкових молекул, тобто коли тіло людини підпадає під вплив негативних зовнішніх факторів, що призводять до розвитку хвороб, зношування і старіння організму. При порушенні контрольної функції в клітинах відбувається збій в роботі, що тягне за собою розлад життєдіяльності і функціонування органу. Однак оскільки всі органи в організмі взаємопов’язані, відбувається порушення діяльності цілої системи органів.
Нейропептиди – пептиди, які утворюються в центральній або периферичній нервової системи, що регулюють фізіологічні функції організму людини і тварин. Іншими словами, це – невеликі білкові молекули (що складаються з 30-100 амінокислотних залишків) центральних и периферичної нейронів.
Що чекає слухачів?
На прикладі шовкопряда cлухач дізнається як можна аналізувати складні фізіологічні та біохімічні процеси, що контролюються нейропептидами. Дізнається про методи, які використовуються в сучасній біології для розуміння нейроендокринних систем.
«Eкo-епідеміологія кліщових зоонозних представників в Центральній Європі» / Eco-epidemiology of tick-borne zoonotic agents in Central Europe. Доповідач Маркета Дердакова – доктор філософії,працює у відділі медичної зоології Інституту зоології Словацької академії наук, м.Братислава, Словаччина.
Предмет лекції
Кліщі є другим по величині джерелом переносу інфекційних захворювань після комарів. В основному вони переносять хвороби, які заражають тварин, та в подальшому можуть передаватися людині. Протягом останніх десятиліть поширення, поява та повторна поява серйозних інфекційних захворювань різної етіології є наслідком цілого ряду змін (кліматичних, соціально-економічних, соціальних тощо), а за останні 20 років кількість таких захворювань різко збільшилася і може збільшитися в найближчому майбутньому.
Що чекає слухачів?
Слухач дізнається про поширення та сезонну динаміку деяких видів кліщів, що переносять інфекційні захворювання.
Текст: Тарас Микитюк
- Де: Інститут молекулярної біології та генетики НАН України, вул. Заболотного 150, 4-ий поверх, Актова зала.
- Коли: 27 березня 2017 року о 16:00
- Мова доповіді – англійська