Зухвалий арт, або що таке «чіфанька» – Марина Полякова зробила огляд київських художніх онлайн-проєктів.
Аукціонний дім «Дукат»
http://www.dukat-art.com/ua/golovna
Ми не можемо відвідувати художні заходи, але це не значить, що їх не треба проводити. Ми не бачимо вірус неозброєним оком, а він є. З цих двох постулатів народився благодійний онлайн аукціон, який організували «Дукат» та Французький Червоний Хрест в Україні. Зібрані кошти Червоний Хрест перетворить на реальну допомогу людям, що опинилися через пандемію коронавірусу в складній ситуації. І це може бути чимала допомога, тому що «Дукат» виставив неабиякі лоти (числом 57): Ігор Григор’єв, Олександр Аксінін, Ірина Пап, Зоя Лерман, Павло Маков, Павло Лебединець, Олена Грозовська, Олександр Ройтбурд, Матвій Вайсберг, Ахра Аджинджал та інші роботи художників з колекції Аукціонного дому. Барельєф Пінхаса (Павла) Фішеля «Розплавлена мапа» може бути метафорою того, що зараз відбувається з суспільством і планетою. Але ніжна акварель Миколи Молоштанова «Каштани цвітуть» (1934, це найстаріший з лотів) ніби сперечається з нашими страхами – і це мине.
Я Галерея
https://www.facebook.com/events/652282362269036/
Павло Гудімов приурочив онлайн ярмарок до Великодня – якщо не можна піти до церкви, підемо до мистецтва. Проєкт є спільною працею львівської та київської галерей. На ярмарку представлені лінорити, пастелі, кераміка, олія/полотно/картон, офорти, лімітовані видання альбомів таких художників, як Сергій Якутович, Тіберій Сільваші, Павло Маков, Ірина Каленик, Ігор Янович, Антон Логов, Анна Миронова, Юрій Смольський, Дмитро Молдованов, Марина Гандиш та інших. «Великодня метушня» не претендує на ретроспекцію українського мистецтва, це парад сучасних художників, а значить: гумор, оригінальні сюжети, злободенні теми.
ЦСМ «Білий Світ»
https://www.facebook.com/events/545801159696625/
Як пояснює галеристка Тамара Янович, до альбому зі скарбами колекції, виданого на четверту річницю від заснування галереї, не увійшло багато робіт, в тому числі ситодруки. Цю прикрість повинен виправити онлайн-проєкт, присвячений саме ситодруку (трафаретному друку, шовкографії) який послідовно збирає Олександр Янович. В ньому поєднуються огляди історії цієї популярної техніки та демонстрація робіт з колекції галереї: Володимира Буднікова, Ірини Вештак-Остроменської, Олени Придувалової, Кирила Проценка, Тіберія Сільваші та інших художників. Проєкт відкритий до 3 травня
Національний центр «Український дім»
На сайті «Українського дому» відкрилася онлайн виставка під гаслом «Повільне життя – зухвалий арт!» – про те, чим живуть художники під час карантину. Дійсно, чи це не мрія кожного майстра: сидіти у майстерні цілодобово, не відволікатися ні на що та продуктивно творити? Зараз такі часи настали, і художники (не тільки українські) розповідають про свої будні та показують нові роботи. Чому панельні будинки саме зараз набули актуальності? Чи можуть розвеселити «упороті мульти»? Як сучасна ситуація пов’язана із грою в нарди? Навіщо митцю скафандр? Як помітити непомітну красу? Що таке «чіфанька» та суп-конструктор? Про це та багато іншого дізнаєтесь в проєкті «У нас всі вдома».