На вулиці Михайла Коцюбинського виставкою Grafika відкрився новий арт-простір «Маяк»
Шостий будинок — дореволюційний, цегляний, ніжно-рожевий. Він має чотири поверхи, але все для нас цікаве відбувається у цоколі, великому, з височенними стелями, заходити в який треба зі двору. Галерея «Дукат» спільно з куратором, колекціонером Олегом Сосновим, відкрила те, чого бракувало Києву.
Олег Соснов: «Маяк» поєднує в собі майстерні графіки Ганни Ходькової, Кристини Ярош та живописця Матвія Вайсберга з виставковим простором, який буде репрезентувати здебільшого сучасну українську графіку, фотографію та колаж. Наші плани – виставляти українських митців, не буду поки що оголошувати імена, але ми хочемо співпрацювати як з молодими, так і з класиками. У нас є доступ до деяких архівів, і наша мета – відродити інтерес до графіки. Я сам збираю графіку, дуже цікавлюсь цим напрямком і вважаю, що це один з основних видів мистецтва, базовий і для колекціонерів, і для поціновувачів. В Україні він був несправедливо забутий, але ми сподіваємося підняти його на новий рівень».
Галерист Леонід Комський, співзасновник Аукціонного дому «Дукат», додає, що у «Маяку» планується запустити освітній процес, зокрема відкрити курси.
Але все буде трохи пізніше, сьогодні – колективна виставка 23 українських художників, які займаються різними видами графіки, працюють у різних стилях: Дмитро Кришовський, Олекса Манн, Сергій Ануфрієв, Вітя Кравець, Дмитро Красний, Олеся Джураєва, вже згадані Ганна Ходькова та Кристина Ярош та інші. Кілька десятків робіт, які демонструють, що графіка – це окреме явище, ніяк не вторинне відносно живопису. Графіка дає змогу відчути особливу насолоду – від виразності авторської думки, втіленої у вдалому матеріалі, чистоти ліній, простоти (або складності) виконання. І від гумору – він якось особливо пасує графіці, принаймні роботи, якими відкривається «Маяк», веселі. Навіть якщо це похоронна процесія.
- Що: виставка Grafika
- Де: галерея «Маяк», вул. М. Коцюбинського, 6
- Коли: щодня 12:00–20:00
Текст: Марина Полякова